Integruota pamoka „Nuo svajonės iki įgyvendinimo“

Laima Gužienė
,
Kauno rajono Šlienavos pagr. m-klos tikybos, technologijų mokytoja

„Visi rytojaus medžiai šiandien yra sėklose.“ O kiekvieno žmogaus širdyje yra svajonės, kurių įgyvendinimui, kaip ir medžių užauginimui, reikia sėklą brandinti, sėti, laistyti, prižiūrėti ir auginti, tada mylėti ir branginti. Svajonių reikia siekti ir jas įgyvendinti…

 

Birželio 10 d. Šlienavos pagrindinėje mokykloje vyko integruota technologijų ir lietuvių kalbos pamoka su svečiu 5 ir 10 klasėse bei integruota anglų kalbos ir technologijų pamoka 9 klasėje „Nuo svajonės iki įgyvendinimo“. Pamokoje dalyvavo ypatingas svečias. Tai viešnia iš Jungtinės Karalystės, Dunfermline miestelio Škotijoje – Vilana Bagdonė, įmonės „Vilana natural beauty“, kuri yra nominuota Škotijos verslo apdovanojimuose „Fife Retail Business Awards 2020“, „The Best Beauty Supplier 2021“, įkūrėja ir savininkė.

 

Viešnia nuotolinėje pamokoje pasakojo apie verslo įkūrimo kelią ir jo paieškas, asmeninį tobulėjimą ir augimą, siekiant įgyvendinti savo svajonę, pasidalijo savo teigiama patirtimi. Buvo įdomu klausytis nuoširdžiai pasakojamos sėkmės istorijos. Intrigavo tai, kad Vilana mokėsi būtent Šlienavos pagrindinėje mokykloje ir pasidalijo prisiminimais apie mokytojus, kurie dirba mūsų mokykloje iki šių dienų. Pedagogams taip pat buvo miela išgirsti liudijimą apie tai, kokią įtaką turėjo tuomet pasakyti motyvuojantys žodžiai mokinei, apleidusiai mokslus. Kartais maža smulkmena, regis, nereikšmingas pokalbis ar laiku nuoširdžiai pasakytas žodis gali turėti didelės įtakos ir keisti mūsų gyvenimą bei tolimesnius pasirinkimus sėkmės link. Atsidėkodama savo mokytojams, buvusi mokinė sakėsi rengianti lauknešėlį su savo sukurtais grožio produktais dovanų, ačiū jai.

 

Vilana pasakojo ne tik apie natūralių grožio priemonių kompaniją, ne tik apie sėkmingą svajonės įgyvendinimą, bet įvardijo didžiausias kliūtis savo sėkmės kelyje, kurias identifikavus, buvo galima tikslingai kreipti savo veiksmus ir mintis trūkumų pašalinimui. Mokiniams itin svarbu išgirsti apie gebėjimą įsivertinti ir išmokti šias žinias pritaikyti savo gyvenime.

 

Viešnia teigė, kaip savo veikloje svarbu mąstyti globaliai ir tausoti gamtą. Anot Vilanos, reikia mokėti ne tik imti iš gamtos, bet ir grąžinti. Mokiniams ji papasakojo apie medžių sodinimo projektą, kurio misija yra suteikti natūralų, draugišką gamtai pasirinkimą klientams, tuo pačiu išsaugant gamtą per naturalias prekių pakuotes ir medžių sodinimo iniciatyvą. Šioje įmonėje 1£ nuo kiekvieno pasirinktų produktų pardavimo yra skiriama medžių sodinimui Škotijos bendruomenėse.

 

Pamoką Vilana Bagdonė, viešnia iš užsienio, baigė šiuo, susimąstyti skatinančiu palinkėjimu: „Visi rytojaus medžiai yra šiandien sėklose. Linkiu, kad kartu mes užaugtume tokie aukšti ir tvirti, kaip galingi ąžuolai“.

 

Refleksijos metu mokiniai įvardijo, jog „labai patiko pamokos svečias, atviras pokalbis su mokiniais ir nuoširdi, atvira, pilna pozityvumo ir motyvuojanti kalba  apie svajonių puoselėjimą ir įgyvendinimą“. „Buvo gera dalyvauti šioje pamokoje“…

 

Lietuvių kalbos mokytoja I. Straleckienė rašė: „Klausiausi šitos nuoširdžios moters istorijos, bet vis vien likau nesupratusi, ar ją lydėjo sėkmė, ar užsispyrimas ir atkaklumas? Akivaizdu viena, kad iškilių žmonių istorijos, kai nori suvokti priežasties ir pasekmės dėsnius, į vienos pamokos formatą nesutalpinsi. Reikės tęsinio…“

 

Pamoka „Nuo svajonės iki įgyvendinimo“ buvo tokia intriguojanti, kad klausimų lietui priimti net nebeliko laiko. Todėl jau suplanuotas pamokos tęsinys su savo svajonių įgyvendintoja Vilana, kuri vyks kitais mokslo metais su neribotu laiku diskusijoms, klausimams ir aptarimams.

 

Širdingai dėkojame viešniai už sparnus, užaugintus kiekvieno pamokoje dalyvavusiojo svajonėms!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.