Iniciatyva „Būsiu sveikas ir stiprus“

Rasa Savickienė, Nijolė Piliponienė
,
Marijampolės vaikų l.-d. „Vaivorykštė“ mokytojos 

Kiekvienais metais vasario mėnuo skelbiamas sveikatos mėnesiu. Šios iniciatyvos tikslas – kuriant integruotą ir darnią sveikos gyvensenos ugdymo sistemą skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sveikatai palankią mitybą, stiprinti psichinę-emocinę sveikatą.

 

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Vaivorykštė“ yra sveikatą stiprinanti  mokykla. Daugelį metų prioritetine sritimi yra sveikatos ugdymas. Vasarį visa darželio bendruomenė dalyvavo iniciatyvoje „Būsiu sveikas ir stiprus“. Jos uždaviniai: tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį, skatinti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, prisiminti sveikos mitybos principus, išmokti įveikti stresą.

 

Šiai iniciatyvai pasirinkome lopšelio-darželio ugdytinių amžiui suprantamas ir aktualias temas. Viena mėgstamiausių veiklų „Sveiko maisto diena” – kiekvienoje grupėje, vaikai patys gamino vaisių ir daržovių salotas, ruošė įvairių žolelių arbatas, su mokytojomis diskutavo apie sveiką maistą ir jo naudą.

 

„Džiaugsmas ir laimė – būtina sąlyga sveikatai”. Kiekvienoje grupėje vaikai gamino linksmus, antistresinius kamuoliukus, kurie padėtų vaikams nusiraminti ar atsipalaiduoti, kai šie jausis dirglūs, įsitempę. Be to, gamindami šiuos antistresinius kamuoliukus, vaikai patyrė atradimo ir kūrybos džiaugsmą.

Ugdytinių ir jų šeimų virtuali nuotraukų paroda „Sportuoja visa šeima“ dar kartą parodė, kad vis daugiau šeimų propaguoja sveiką gyvenseną. Tėvai, broliai ir seserys savo asmeniniu pavyzdžiu skatina ir mažuosius savo šeimos narius pamėgti judėjimą, sportą, aktyvų gyvenimo būdą. Nuotraukų parodą galite peržiūrėti čia.

 

Iniciatyvos organizatorių vedamos judriosios pramogos darželio kieme „Žiemą gali būti šilta“ metu vaikai žaidė, rungtyniavo, šokinėjo, lenktyniavo ir pramogavo. Paprasčiausios ir pačios mėgstamiausios pramogos gryname ore žiemą patenkino vaikų fizinio aktyvumo poreikį, o be to – tai labai linksma. Žiemos laikmetis – ne kliūtis judriems užsiėmimams gryname ore: taip grūdinamas vaiko organizmas, jis tampa atsparesnis persišaldymams.

 

Sveikatą stiprinantys renginiai padeda palaikyti žvalumą, energiją, suteikia vaikams žinių, juos motyvuoja. Tačiau lygiai taip pat yra svarbu, kad linksmi žaidimai, įdomios užduotys, ieškojimai ir atradimai skleidžia puikią nuotaiką, suteikia daug džiaugsmo vaikams.

Iniciatyvos akimirkos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.