Ilgalaikis LKNUC projektas „Kurčiųjų sėkmės istorijos“

Agnė Jurelė, Vitalija Šlapšinskienė
,
mokytojos

Kiekvienais mokslo metais Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre (LKNUC) vyksta ilgalaikiai projektai. 2021–2022 m. m. Humanitarinių mokslų ir menų mokytojų metodinė grupė inicijavo projektą „Kurčiųjų sėkmės istorijos“. Projektas buvo vykdomas visus mokslo metus. Mokiniai, konsultuojami mokytojų ir auklėtojų, atsakingai ir kruopščiai rinko informaciją, ją sistemino, kūrė pristatymus, filmavo interviu ir kvietė garbingus svečius dalyvauti baigiamojoje projekto konferencijoje, kuri vyko šių metų balandžio 14 d. LKNUC Aktų salėje.

 

 

Konferencija prasidėjo 1 klasės mokinių sveikinimo šokiu, svečiams sveikinimo žodį tarė direktorė S. Beniušienė. Ilgalaikis LKNUC projektas vyko ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Europoje vykusį „eTwinning“ projektą pristatė anglų kalbos mokytoja Jurga Namavičiūtė-Skuolienė.

 

5–IV gimnazijos klasių mokiniai pristatė savo darbus, pasakojo apie žymiausius savo amžiaus grupės kurčiuosius, jų sėkmės istorijas, rodė nufilmuotus interviu. Konferencijos vedantieji buvo patys LKNUC mokiniai.

 

Konferencijoje savo sėkmės istorijomis dalinosi garbingi svečiai, kurčiųjų bendruomenės autoritetai: LKSK prezidentas Aleksas Jasiūnas, Vilniaus Kurčiųjų Sporto Klubo „Gestas“ prezidentas Arūnas Kubaitis, Metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyriaus metodininkė N. Pivorienė, Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos prezidentas Arnoldas Matulis, Lietuvių gestų kalbos vertimo centro direktoriaus pavaduotojas Arūnas Bražinskas, Lietuvos kurčiųjų draugijos viceprezidentas Mykolas Balaišis, Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora, Lietuvių gestų kalbos vertimo centro direktoriaus pavaduotojas Paulius Jurjonas ir Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokinė Meda Mangevičiūtė.

 

Konferencijos svečiai, pasakodami savo istorijas, pabrėžė, kad jų „sėkmės“ nėra savaime duotos, visi tikslai pasiekti labai sunkiai dirbant ir mokantis. Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas palinkėjo siekti savo svajonių, niekada nepasiduoti, neabejoti savimi ir augti, lygiuojantis į gerus pavyzdžius, kurių kurčiųjų bendruomenėje tikrai nemažai.

 

Ačiū konferencijos „Kurčiųjų sėkmės istorijos“ svečiams, kad turime puikių pavyzdžių, kurie įkvepia siekti savo tikslų ir nenuleisti rankų susidūrus su kliūtimis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.