IATEFL konferencija – profesinis tobulėjimas, asmeninė patirtis ir platesnis veikimo laukas

Ligita Erminaitė
,
LAKMA valdybos narė, Plungės „Saulės“ g-jos mokytoja

Tarptautinė anglų kaip užsienio kalbos mokytojų konferencija – pažinimo ir mokymosi erdvė, kurioje kasmet tradiciškai susirenka daug anglų kalbos mokytojų ir akademinės šios srities bendruomenės edukatorių iš viso pasaulio. Nelabai tikėjau, kad kada nors bus man pasiūlyta atstovauti Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijai (LAKMA) ir pristatyti jos veiklą tarptautiniu mastu Asociatų dienoje. Šiais metais joje dalyvavo asociacijų atstovai iš 45 pasaulio šalių. Gegužės 16 d. buvo turininga įgyta patirtimi, gauta informacija, prasmingu bendravimu: skaitytas pranešimas „LAKMA – an inspiration for the diverse growth“, bendrauta su kitų asociacijų atstovais, žavėtasi IATEFL prezidento Gabrielio Diaz Maggiolio mintimis ir charizma.

 

Gegužės 17–20 d. Belfasto mieste, Šiaurės Airijoje, vyko kasmetinė IATEFL konferencija. Paraginta LAKMA prezidentės Kristinos Urbonienės, konferencijoje taip pat dalyvavau visu pajėgumu: užpildžiau prašymą skaityti pranešimą, jis buvo patvirtintas ir suteikta galimybė skaityti pranešimą „International projects – an English vector for the diverse growth“. Džiaugiausi, kad klausytojai susidomėjo mano tarptautine projektine patirtimi Plungės „Saulės“ gimnazijoje, turėjo klausimų, netgi sukūrė grupę tolesniam bendradarbiavimui. Smagu, kai sujungi bendraminčius veikloms ir tobulėjimui.

 

 

Konferencijoje išklausyta daug pasaulinio lygio anglų kalbos profesionalų pranešimų, dalyvauta įvairiose veiklose, bendrauta su kolegomis, reflektuota, pasižadėta būti dar kūrybingesne mokytoja ir vykdyti naujas, neįprastas, įvairesnes veiklas mokiniams. Raktiniai konferencijos žodžiai – įvairovė, tvarumas, įtraukimas, integruojamos pamokos, konfliktai pasaulyje ir viltis juos išspręsti – įkvepia, motyvuoja, skatina veikti plačiau. Labiausiai įstrigusi mintis „Let’s engage hearts and heads!“, Titaniko miesto dvasia ir užburiantis Šiaurės Airijos kvapas išlipus iš lėktuvo liks ilgam, skatins dalytis ir veikti, o pradžia jau padaryta Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centro ir Plungės „Saulės“ gimnazijos organizuotoje konferencijoje – skaitytas pranešimas „Mokinių ir mokytojų į(si)traukimas – įvairiapusis sėkmingas augimas“.

 

Labai ačiū LAKMA už pasitikėjimą, drąsinimą imtis iššūkių, galimybę tobulėti ir veikti plačiau. Kviečiu visus anglų kalbos mokytojus tapti LAKMA asociacijos nariais ir augti kartu su aktyviais, veikliais, gebančiais motyvuoti ir įkvėpti anglų kalbos profesionalais!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.