Harmonija su savimi ir supančiu pasauliu

Lina Bružienė
,
projekto koordinatorė, vokiečių kalbos mokytoja

Klaipėdos Vitės progimnazija mokslo metus baigė projektu „Together, in Harmony!“ (liet. „Kartu, harmonijoje“), kuriame dalyvavo Italijos, Ispanijos, Rumunijos, Turkijos mokyklų atstovai. Susitikimą pradėjome koncertu, į kurio bendras veiklas, dainas, žaidimus įtraukėme visus dalyvius.

 

Projekto pavadinimas „Together, in Harmony!“ atspinti projekto tikslus, todėl susitikimo metu vykdomomis veiklomis siekėme parodyti kūno, proto, teigiamų emocijų ir minčių harmoniją.

 

Mokiniai, dirbdami grupėse, kūrė plakatus su patarimais apie sveiką gyvenimo būdą, kūrybiškai juos pristatė. Mokytojai dalijosi savo mokyklų patirtimi įgyvendinant sveikos gyvensenos programas.

 

 

Ne veltui mokiniai, teikdami patarimus, sakė, kad labai svarbu būti gryname ore, kad išlaisvintume mintis. Todėl per penkias susitikimo dienas supažindinome svečius su Klaipėdos senamiesčiu, mažąja architektūra, aplankėme Juodkrantę, Nidą, pabuvojome Ventės rage, Palangos pajūryje, Gintaro muziejuje, dalyvavome edukaciniame užsiėmime Pilies muziejuje. Išskirtinės emocijos lydėjo visus stebint delfinų ir jūrų liūtų pasirodymą.

 

Kadangi fizinė veikla ne mažiau svarbi nei sveika mityba, grynas oras ir gera emocinė būklė, organizavome fizines veiklas mokiniams ir mokytojams, t. y. kūno kultūros ir šokių pamokas. Neatsirado nė vieno, kuris atsisakytų dalyvauti šiose pamokose. Nustebino tai, kad tik Lietuvos mokyklose vaikai turi privalomas šokių pamokas. Svečiai minėjo, dėsiantys pastangas, kad ir jų mokyklose atsirastų šis mokomasis dalykas.

 

Tačiau didžiausią įspūdį paliko kaniterapijos užsiėmimas su mokyklos psichologe ir jos augintiniu. Kiekvienas galėjo susipažinti su šuniuku, jį paglostyti, nusifotografuoti. Užsiėmimo dalyviai dalijosi mintimis apie gyvūnų terapiją jų šalyse, šios terapijos naudą bei galimybes ja pasinaudoti.

 

Apibendrinant bei reflektuojant, nusprendėme, kad susitikimo veiklos padėjo siekti harmonijos su savimi ir supančia aplinka, gerinti fizinį ir protinį suderinamumą.

 

Kas nespėjo to padaryti dabar, galės tęsti harmonijos paieškas ateityje, nes rudenį laukia nauji susitikimai, veiklos, atradimai.

 

Projekto Nr. 2022-1-RO01-KA220-SCH-000085644

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.