Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos bendruomenė – aktyvi iniciatyvos „AIDS: geriau žinoti 2018“ dalyvė

Silva Morkūnienė
,
iniciatyvos koordinatorė

Pasaulinės AIDS dienos minėjimo proga Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) pakvietė ugdymo įstaigų bendruomenes dalyvauti iniciatyvoje „AIDS: geriau žinoti 2018“. Iniciatyvos partneriai: Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija. Šiemet viktorina sukvietė per 560 organizacijų, subūrusių daugiau kaip 34 tūkst. asmenų, kurie varžėsi protų mūšyje.

 

Gruodžio mėnesį Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos bendruomenė aktyviai įsitraukė į „AIDS: geriau žinoti 2018“ nacionalinį protmūšį. Mūsų gimnazijos mokytojų Rasos Poškienės, Mindaugo Keniausio, Erikos Dzežulskienės, Arūno Žalgevičiaus, Domanto Puišio, Ritos Čepienės ir Gražinos Pranaitienės suburta entuziastinga komanda vedė šių laikų standartus atitinkantį renginį.

 

Stilingai apipavidalintoje aktų salėje, susirinkus 9–12 klasių mokiniams, jų auklėtojams ir kitiems mokytojams, buvo suburtos keturios vyresniųjų gimnazijos klasių komandos. Šventė pradėta netradiciškai, integruojant fizinę kultūrą ir „smegenų mankštą“. Palydėta ji nuoširdžiais gimnazijos direktorės Sigitos Šegždienės sveikinimais. Po įkvepiančios įžangos raudonųjų, mėlynųjų, žaliųjų ir juodųjų komandos atliko viktorinos „AIDS: geriau žinoti 2018“ užduotis ir atsakinėjo į organizatorių pateiktus klausimus. Per renginį nepamiršti ir sirgaliai – jiems teko atlikti įvairias kūrybines užduotis. Po atkaklios protmūšio kovos, surinkę 14 taškų iš 20 galimų, laimėjo trečios gimnazijos klasės „Juodoji“ mokinių komanda, kuriai atstovavo Benita Čeblauskaitė, Rugilė Leskauskaitė, Ema Jackutė, Martynas Leskauskas, Pijus Jankauskas, Aivaras Mockus ir klasės auklėtoja Daiva Listauskienė. Visi pirmos vietos laimėtojai apdovanoti ULAC padėkomis, o kiti dalyviai – saldžiomis dovanėlėmis.

 

Manau, kad, įsitraukę į „AIDS: geriau žinoti 2018“ iniciatyvą, mūsų mokyklos bendruomenės nariai buvo tikslingai informuoti apie ŽIV ir AIDS grėsmes, todėl jie sieks savo ir kitų asmenų atsakingo elgesio, kad Lietuvoje, bent jau dėl šios priežasties, žmonių skaičius tikrai nemažėtų!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.