Gražiausi linkėjimai Lietuvai

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – didelė šventė kiekvienam Lietuvos piliečiui. Siekdami perteikti šios datos svarbą mažiesiems, šiais metais Vilniaus lopšelyje-darželyje „Sveikuolis“ organizavome daug vaikams skirtų renginių ir dalyvavome įvairiose iniciatyvose – visi jie buvo skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Vasario mėnesį vyko šventė „Gražiausi linkėjimai Lietuvai“, kurioje vaikai deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, šoko liaudies šokius ir žaidė daug smagių žaidimų. Stengėmės, kad Lietuvai skirta šventė būtų linksma ir įsimintina. Taip pat mūsų ikimokyklinukai kartu su kitų darželių ugdytiniais dalyvavo Vilniaus lopšelio-darželio „Varpelis“ organizuotoje akcijoje „Trispalvių jūra“. Daugybė vėliavėlių ant balto sniego kalvos virto mažų rankyčių pagaminta trispalve jūra. Kokie gi sveikuoliai be sporto pramogų? Nutarėme, kad galime organizuoti žiemos bėgimą „Aš bėgu žiemą“ – jis taip pat buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

 

Mūsų darželio vaikai dalyvavo ir tautinio šokio festivalyje „Tai pašoksime gražiai“. Ugdytiniai puikiai pasirodė šokdami šokį „Du gaideliai“. Į mūsų darželį buvo atvykę muzikantai su mokomąja programa – vyko edukacinis lietuvių liaudies muzikos instrumentų koncertas „Per Vilniaus miestelį“. Vaikai galėjo ne tik paklausyti, kaip skamba senoviniai liaudies instrumentai ir patys muzikuoti, bet ir daugiau sužinoti apie savo gimtąjį miestą Vilnių.

 

Minėdama 28-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, mūsų įstaiga dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“. Visą savaitę vaikai gamino dovanėles Tėvynei: trispalves širdeles, žiedus, drugelius ir kt. Vėliau visi mėgino judesiais, emocijomis ir nuotaika sukurti „gyvąjį tautos žiedą“. Gyvi ir spalvingi žiedai, atspindintys visų norą kartu pasidžiaugti valstybės švente, buvo pati nuoširdžiausia dovana Lietuvai.

 

Kovo 21 dieną Vilniaus lopšelyje-darželyje „Sveikuolis“ vyko Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ gerosios patirties sklaidos praktinis seminaras „Inovatyvūs ugdymo metodai ir jų taikymas vaikų sveikatos ugdyme“. Seminare dalyvavo 56 dalyviai iš 12 Lietuvos darželių. Buvo pristatyta 16 žodinių ir stendinių pranešimų apie inovatyvius ikimokyklinukų ugdymo metodus.

Seminaro dalyviai pasakojo apie sveikatos stiprinimo metodus ir būdus, kuriuos pedagogai, logopedai ir kiti specialistai pasitelkia dirbdami su vaikais – muzikos užsiėmimuose, fizinėje veikloje, pažinimo srityje. Dalyviai pristatė įvairius grūdinimo metodus, atskleidė, kaip juos taikyti grupėje ir sporto salėje, pasakojo apie vaikų ugdymą žaidžiant interaktyvius žaidimus ir kitas įdomias naujoves.

 

Taip pat mūsų darželis kartu su Respublikine ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“ organizavo rankdarbių parodą „Sveikuolių žiedai Lietuvai“. Pasiūlėme kiekvienai įstaigai pagaminti po žiedą, kuris atspindėtų jos savitumą. Savo darbelius atsiuntė apie 50 asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ darželių iš visos Lietuvos. Gautus žiedus sudėjome į didelį vainiką (3×2,5 m dydžio žiedų kompoziciją) ir padovanojome Lietuvai gražaus jubiliejaus proga. Mūsų siekis – dovanoti Lietuvai žiedus, simbolizuojančius vaikų, pedagogų ir tėvelių rankų šilumą, meilę ir pasididžiavimą savo Tėvyne.

 

Pilietiškumo ir tautiškumo ugdymas yra itin sunkus darbas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio ir pastangų. Tikimės, kad veikla, skirta Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti, nors iš dalies įsimins ir ilgam liks kiekvienoje mūsų darželio vaiko širdelėje.

 

Božena Šikšnienė

Vilniaus l.-d. „Sveikuolis“ direktorė

Zoja Vasilevskaja

Direktorės pavaduotoja ugdymui

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.