Globalaus švietimo savaitės veiklose aktyviai dalyvavo ir Grinkiškio gimnazijos aštuntokės

Silva Morkūnienė
,
Grinkiškio gimnazijos klubo „EKO bitės“ vadovė

Lapkričio mėnesį visame pasaulyje vyko „Globalaus švietimo savaitė“. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes propaguoti darnų gyvenimo stilių – gilintis į 17 Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą ir sustabdyti klimato kaitos procesus. Šią akciją jau 24-ąjį kartą inicijuoja Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos.

 

Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos atstovai Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) kvietimu susitelkė ir tapo pasaulinių pokyčių dalimi. Tuo tikslu mūsų švietimo įstaigos klubo „EKO bitės“ iniciatyvios aštuntokės Austėja Kavaliauskaitė ir Kornelija Kanišauskaitė entuziastingai įsitraukė į kūrybinę veiklą ir savo darbais kvietė atkreipti dėmesį į fizinę ir psichinę sveikatą, švarią aplinką, mokyklos bendruomenę, karo pabėgėlių gerovę ir integraciją, šeimos gerovę ir savo idėjų įgyvendinimą.

 

Aštuntokių kartu su šeimų nariais atlikti kūrybiniai darbai buvo pateikti „Facebook“ platformoje ir skatino globaliai darnų gyvenimo stilių priimant savaitės dienos iššūkį: pirmadienis – „ESU atsakingas už savo fizinę sveikatą“; antradienis – „ESU atsakingas už savo psichinę sveikatą“; trečiadienis – „Esu atsakingas už švarią aplinką“; ketvirtadienis – „ESU atsakingas mokyklos bendruomenės narys“; penktadienis – „ESU atsakingas už karo pabėgėlių gerovę ir integraciją“; šeštadienis – „ESU atsakingas už savo šeimos gerovę“; sekmadienis – „ESU kūrėjas, atsakingas už savo idėjų įgyvendinimą“.

 

Iššūkiai yra tarptautinės iniciatyvos „Globalaus švietimo savaitė 2022“ renginių ciklo dalis. Džiaugiamės ir dėkojame organizatoriams LMNŠC ir aštuntokėms Austėjai bei Kornelijai už jų gerus darbus, tikime, kad gėris įkvėps mus ir jus būti stilingiems darna!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.