Gimtadienio šventė

Viktorija Jakštienė

2023 metais Vilniaus Algirdo muzikos mokykla švenčia 55 metų jubiliejų, kuriam paminėti buvo skirti net du „GIMTADIENIO ŠVENTĖ“ koncertai – gegužės 26 d. šventinė muzika skambėjo mokyklos Didžiojoje salėje, o saulėtą gegužės 28 d. – šv. Kotrynos bažnyčioje.

 

Kruopščiai atrinkta ir ruošta koncerto programa niekuo nenusileido didžiosiose šalies salėse vykstančių profesionalių atlikėjų pasirodymams. Scenoje muzikavo mokyklos solistai, įvairios sudėties ansambliai, jaunučių choras „Ri dig do“, jaunių choras „Gaida“, akordeonų orkestras ir kamerinis styginių instrumentų orkestras, fleitininkų ir smuikininkų ansambliui dirigavo 11 metų dirigentas Arnas Strimaitis. Skambėjo ir užsienio, ir lietuvių kompozitorių nuotaikingi įvairių stilių kūriniai, tarp kurių buvo galima išgirsti kiekvienam lietuviui puikiai žinomas dainas – Teisučio Makačino dainą „Vėjas man pasakė…“, jaukius dainų šventės susibūrimus primenančią Vytauto Kernagio dainą „Baltas paukštis“, mokyklos mažiausiųjų mokinių atliktą Neringos Čereškevičienės dainą „Mamos suknelė“, o skambant Miko Vaitkevičiaus kūriniui „Senieji Vilniaus stogai“ buvo prisimintas ir mylimo Vilniaus 700 metų jubiliejus. Šiai progai Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos kompozitorius Arūnas Rakšnys sukūrė net 3 vokalinius kūrinius – „Gimtadienis“, „Rytas“, „Šventė“ ir du instrumentinius kūrinius, kurie papuošė iškilmingą jubiliejų. Koncerte buvo galima išgirsti ne tik mokykloje besimokančius mokinius, bet ir mokyklą baigusius absolventus – Julija Ritčik su šeima atliko savo kūrybos dainą „Tereikia tik“, o Vygantas Kazlauskas kartu su mokyklos choristais ir instrumentiniu ansambliu atliko prancūzišką dainą „C‘est une chanson“.

 

Atlikėjus džiugino gausus klausytojų būrys ir jų aplodismentai. Koncerte svečiavosi ir garbingi svečiai – Vilniaus miesto savivaldybės vicemerė Donalda Meiželytė, bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Diana Petkūnienė, bendrojo ugdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Labanauskas, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Alina Kovalevskaja. Koncertą vedė mūsų mokyklos mokytojai Austėja Lukaitė ir Povilas Meškėla.

 

Vilniaus Algirdo muzikos mokykla didžiuojasi atlikėjais, kurie profesionaliu muzikavimu sukūrė šventinę nuotaiką ir dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šio koncerto įgyvendinimo bei tiems, kurie saulėtą sekmadienio popietę atvyko kartu švęsti gražų muzikos mokyklos 55 metų jubiliejų!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.