Gimnazistai Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje

Raimonda Rumbinaitė
,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto (VU) Šiaulių akademijoje. Mokinius pasitiko ir po Šiaulių akademiją vedžiojo bibliotekininkė Daiva Antanaitytė. Ji papasakojo, kuo didžiuojasi Šiaulių akademija. Bibliotekininkė parodė didžiausią spausdintą Lietuvoje knygą. Įdomu, kad prie knygos atsiradimo ir eksponavimo VU Šiaulių akademijoje daug prisidėjo architektas Vilius Puronas. Taip pat mus, kuršėniškius, nuvedė į monetų kambarį, kurio ir sienos, ir lubos išklijuotos nepriklausomos Lietuvos monetomis. Monetų kambaryje net matėme litui skirtą sostą. Apžiūrėjome ir šiuolaikiškai įrengtą VU Šiaulių akademijos biblioteką.

 

Vėliau vyko susitikimas su VU Šiaulių akademijos dėstytoja, docente ir daktare, katedros vedėja Jolanta Vaskeliene. Visi klausėmės paskaitos „Būdingi lietuvių bendrinės kalbos pažeidimai“ ir galvojome, kaip galėjome sunaikinti savo kalbos jauseną. Kalbant daktarei, viskas rodėsi taip aišku ir paprasta. Išsiskiriant dėstytoja Jolanta Vaskelienė dovanojo mums savo kolegų išleistų knygų, kurias parvežėme į gimnazijos biblioteką, taip pat supažindino su studijų programomis.

Taigi ne tik prasmingai praleidome laiką, įgijome žinių, bet ir paminėjome Lietuvių kalbos dienas.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.