Juliaus Janonio gimnazijoje skambėjo duetų koncertas

Mingailė Alijošiūtė
,
gimnazijos klubo „Tebūnie šviesa“ žurnalistė

Kovo 2 d. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bendruomenės laukė ypatingas renginys – Mokinių seimo organizuotas duetų koncertas „Kartų kartos“. Renginys, reikalaujantis išskirtinės drąsos ir pasitikėjimo: lipti į sceną ir dainuoti bendruomenei.

 

Pradėdama renginį, gimnazijos grupė „Parafrazė“ (vadovė Inga Valaitienė) griausmingu pasirodymu išjudino publiką. Prieš kviesdamos į sceną pirmuosius atlikėjus renginio vedėjos Medėja Šalkutė ir Greta Kalinauskaitė dar spėjo papasakoti, kad Mokinių seimo idėja suorganizuoti duetų koncertą nėra nauja. 2010 m. vyko pirmasis koncertas, 2016 m. antrasis, taigi, šitas gimnazijos istorijoje jau trečias. Visi jie sulaukė itin didelio populiarumo.

 

Pirmąjį duetą – mokyklos direktorių Saulių Vaivadą ir IIIa klasės gimnazistą Orestą Šarauską – nekantraujantys žiūrovai į sceną kvietė garsiais plojimais. Direktorius ir gimnazistas surengė įspūdingą šou – skraidė popieriniai lėktuvėliai, dainuodami Teisučio Makačino dainą „Reikėjo berniukams“ jiedu vaikščiojo ne tik po sceną, bet ir salėje, o pasirodymą baigė išsirišdami plaukus. Šio dueto pasirodymo metu ore tvyrojo nuostaba, o ir iš plačių žiūrovų šypsenų buvo nesunku spręsti, kad tokiame amplua, kada laikydamas mikrofoną gimnazijos direktorius ne sako kalbą, o dainuoja su gimnazistu, veikiausiai nė vienas bendruomenės narys savo vadovo nebuvo matęs.

 

Veržliam pirmajam pasirodymui kontrastingai nuskambėjo antrasis sesių Agnės ir Gabrielės Šarauskyčių duetas. Buvo akivaizdu, kad merginų jautriai atlikta Ievos Narkutės daina „Raudoni vakarai“ palietė ne vieno žiūrovo širdį ir privertė susimąstyti apie skaudžią Lietuvos istoriją.

 

Bet ilgai likti susimąsčius publikai nebuvo kada – į sceną užlipo dar viena mokyklos grupė – „Empyrean“ (vadovas Laimonas Tamošiūnas). Po trankios „Metallicos“ dainos – vėl švelnus, lyriškas atokvėpis: IIIb klasės mokinys Kristautas Lebedis su savo mama Jurgita atliko lietuvių liaudies dainą „Šią naktelę“. Kūrinys buvo atliekamas be akompanimento, o jam baigiantis „Su broleliu obelėlę / Sodinau sodinau“ traukė visa salė.

 

 

Staigmenos vijo viena kitą. Po mamos ir sūnaus pasirodymo prie fortepijono žengė viena iš renginio vedėjų Medėja Šalkutė, kviesdama anglų kalbos mokytoją Kristiną Urbonienę paskambinti keturiomis rankomis Antono Diabelli „Rondo“. Melodija kelioms minutėms leido pamiršti kasdienybę ir pasinerti į nuostabų garsų pasaulį.

 

Po gal jau šiek tiek primirštų populiarių lietuviškų dainų labirintus publiką vedžiojo Kristautas Lebedis su tėčiu, jiedu atliko Vido Bareikio dainą „Ežero dugne“.

 

Kelionę po lietuviškų hitų pasaulį tęsė muzikos mokytoja Inga Valaitienė kartu su savo mokiniu Mykolu Mikšiu – skambėjo žinoma Vytauto Kernagio daina „Žiemą vasarą“.

 

Koncerto laikas prabėgo bemat. Renginį užtikrintai užbaigė kita gimnazijos grupė „Juodasis dobilas“ (vadovas Laimonas Tamošiūnas), po kurios pasirodymo garsiais aplodismentais gimnazijos bendruomenė dėkojo atlikėjams, Mokinių seimui ir Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėjai Daivai Gedminienei už tokį nuostabų renginį. Dalyviai buvo apdovanoti renginio rėmėjų – restorano „Trys“, „EnterVR“ ir „Apollo“ boulingo – prizais ir gimnazijos Mokinių seimo padėkomis.

 

Žmonės iš salės ėjo šypsodamiesi. Buvo akivaizdu: tokie renginiai vienija gimnazijos bendruomenę, padeda tobulėti ir stiprėti.

 

Vienas iš duetų – Juliaus Janonio gimnazijos direktorius ir gimnazistas Orestas Šarauskas – surengė įspūdingą šou: skraidė popieriniai lėktuvėliai, dainuodami Teisučio Makačino dainą „Reikėjo berniukams“ abu vaikščiojo ne tik po sceną, bet ir salėje, o pasirodymą baigė išsirišdami plaukus.

 

Atlikėjai po koncerto sustojo bendrai nuotraukai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.