Gerumo akcija „Trupinėlis gerumo“

Vitalija Anusaitė
,
Telšių l.-d. „Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ nuo rugsėjo 23 d. iki spalio 4 d. vyko akcija „Trupinėlis gerumo“, skirta padėti ir prisidėti prie „Telšių uodegėlės“ beglobių gyvūnų gerovės. Akcijos tikslas buvo ne tik paremti beglobius gyvūnus, bet ir paskatinti vaikus rūpintis augintinių gerove, atkreipti dėmesį į opias augintinių problemas, kalbėti apie netinkamą elgesį su jais. Šios akcijos metu visa vaikučiai ir jų tėveliai, administracija, mokytojos nešė šunų ir kačių maistą, kraiką, skanėstus, žaislus ir kitas priemones, reikalingas likimo nuskriaustiems gyvūnams.

 

Paskutinę akcijos dieną darželį aplankė asociacijos „Telšių uodegėlė“ savanorės ir jų globojami keturkojai. Vaikai juos pasitiko su pačiomis šilčiausiomis emocijomis, dainomis apie šuniukus ir kačiukus. „Telšių uodegėlė“ savanorės vaikams papasakojo, apie savanorystę, apie globojamus gyvūnus, apie tai, kaip reikia rūpintis turint augintinį ir koks elgesys su jais yra netinkamas.

 

Labai smagu daryti gerus darbus. Dar smagiau juos daryti kartu su kitais. Džiugu, kad visa darželio bendruomenė susibūrė kilniam tikslui – prisidėti prie beglobių gyvūnų gerovės. Tikimės, kad ši akcija „Trupinėlis gerumo“ vaikams bus pavyzdžiu, kaip reikia saugoti gyvūnus nuo galimų pavojų, ir tikrai atsakingai juos mylėti ir prižiūrėti. Nuo mažens ugdomas gebėjimas rūpintis gyvūnais, sumažins paliktų gyvūnų skaičius tokiose asociacijose kaip „Telšių uodegėlė“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.