„Gandriukų“ grupės projektas „Kuo puiki kiekviena mūsų diena?“

Rasa Kačiušienė
,
„Gandriukų“ grupės mokytoja

Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ „Gandriukų“ grupėje dvi savaites vyko projektas „Kuo puiki kiekviena mūsų diena?“. Net 10 tėvelių sutiko dalyvauti projekte. Rytmečiai iš tikrųjų buvo įdomūs, kitokie, o svarbiausia – vaikučių laukiami. Tai nebuvo projektas apie profesijas. Tai projektas, per kurį tėveliai vaikams pasakojo, rodė, kaip reikia papuošti puodelius, žvakes, sodino augalus, mokėsi suteikti pirmąją pagalbą, kepė obuolius, gamino paukšteliams lesalą, prisiminė, kaip reikia rūšiuoti atliekas, sportavo, šoko, dainavo, žaidė žaidimus, keliavo į išvyką.

 

Pedagogų ir šeimos bendradarbiavimas grindžiamas abipuse pagarba, bendrais interesais, siekiais. Geras bendravimas ir tarpusavio ryšys yra esminis tikros partnerystės bruožas. Bendravimas padeda žmonėms geriau suprasti vieniems kitus, įsigilinti į kito vidinį pasaulį, skatina išklausyti kito nuomonę ir išsakyti savo.

Pedagogai, kurie iš tikrųjų suvokia šeimos svarbą ugdant vaikus, dirbdami su tėvais gali daug pasiekti, sukurti tikrą partnerystę, o matyti savo tėvus grupėje dirbant kartu yra jaudinantis ir kartu įpareigojantis dalykas.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.