Europos muzikos diena Kaune 

Violeta Belevičiūtė
,
Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Lietuvos muzikos mokytojų asociacija (LMMA), bendradarbiaudama su Europos muzikinio ugdymo asociacija (EAS, The European Association for Music in School), šiais metais pirmą kartą inicijavo kovo 15-ąją švęsti Europos muzikos dieną (EuDaMus). Prie šios iniciatyvos prisijungė 20 Europos šalių. Pirmosios Europos muzikos dienos mokykloje organizatoriai – Lietuvos muzikos mokytojų asociacija – subūrė daugiau nei 100 ugdymo institucijų: vaikų darželių, bendrojo ugdymo ir menų mokyklų. Laukdami šventės mokiniai dalijosi virtualiais sveikinimais, piešė, diskutavo apie muziką, jos įtaką žmogaus formavimuisi. Kovo 15 d. kartu su visos Europos vaikais jungėsi prie virtualaus sveikinimo ir dainavo šiai progai sukurtą belgų kompozitoriaus Berto Appermonto dainą „Together“ („Kartu“).

 

 

Kauno miesto ugdymo įstaigos – aktyviausi akcijos dalyviai ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje: nuo pačių mažiausiųjų darželinukų iki gimnazistų siuntė virtualius sveikinimus: piešė, filmavo klasių, kolektyvų sveikinimus ir atliekamus kūrinius, patys kūrė ir improvizavo.

 

Dalijamės kauniečių iniciatyvomis: virtualiu choru, sveikinimais bei integruotu muzikos ir dailės projektu „Europos muzikos diena vaikų akimis“.

 

LIETUVOS iniciatyvos.

Šaukiniai-sveikinimai interaktyviame žemėlapyje

Interaktyviame žemėlapyje spustelėję ant apvalaus violetinio ženkliuko su nata rasite institucijos pavadinimą ir nuorodą į sveikinimą. Žemėlapį rasite čia.

 

„Together“ („Kartu“) dainos vaizdo įrašas.

 

Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų muzikos mokytojų metodinio būrelio knygą „Europos muzikos diena vaikų akimis“ rasite čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.