Etninė kultūra – mūsų pasaulio supratimas

Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ šventės siejamos su kalendorinėmis ir tautinėmis tradicijomis bei gamtos ritmu. Ypač daug dėmesio skiriame etninei kultūrai pažinti ir ugdyti. Etninė kultūra yra mūsų pasaulio supratimas, tarpusavio santykiai, pagarba vyresnės kartos žmonėms. Per tautos tradicijų ir papročių perdavimą mažiesiems mokome bendravimo su senoliais, skatiname nepamiršti savo protėvių istorijos. Tai yra labai svarbu ne tik mažiesiems ugdytiniams, bet ir jauniems tėveliams. Tik tada, kai žmogui šalies etninė kultūra yra artima, jis gali jaustis savo tautos dalimi.

 

„Pelėdžiukų“ grupės vaikai kartu su tėveliais prisiminė rugio kelią nuo grūdo iki duonos. Šventės viešnia, močiutė Veronika, papasakojo apie papročius ir tradicijas, burtus, draudimus, kurių buvo laikomasi kepant mums visiems tokią brangią duonelę.

 

Auklėtojos Virginija ir Gražina

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (6)

 • Nepažįstamas

  Juokingai atrodo žmonės, kurie deda minusus. Matyt patys nieko negebate atlikti, o kur gi jūs įmatote šioje veikloje blogį? Šaunūs vaikai, pasipuošę, kviestiniai svečiai, liaudiškų motyvų puoselėjimas. Kuriems širvintiškiams auklėtojų darbas tapo pavydu? Dažnai peržiūriu ikimokyklinį ugdymą ir pastebiu, jog kūrybingi ir darbštūs žmonės valdo šį pasaulį. Labai gražu, šaunuoliai.

  • Saulė

   Matyt kolegių nepasitenkinimas 🙂
   Visada pykstama ir nirštama ant žmogaus, kuris su didele meile ir atsidavimu dirba savo darbą, stengdamasis kuo daugiau duoti vaikučiui žinių, potyriu 🙂
   Mielos auklėtojos, nebūkite tokios pagiežingos 🙂 Dižiuokitės, džiaukitės, gerbkite ir branginkite viena kitą 🙂

 • Lina

  Šaunuolė auklėtoja Virginija Stundytė. 🌹 Tiek meilės ir žinių duoda vaikučiams. Su meile ir atsidavimu dirba savo darbą 🌹💞 Džiaugiuosi kad ji ugdė mano dukrytę. Tai labai šviesus ir pozytivus žmogus 🙂

 • Viktorija

  Protinga ir turininga, o tuo paciu zaisminga – tokia ta mociute Veronika

 • Lina

  Didžiuojuosi močiutė Veronika, kuri savo turima patirtimi, taip noriai dalinasi su tokiais jaunais klausytojais 👍👍👍