„Erasmus+“ projekto veiklos Lietuvoje

2023 m. gegužės 22–26 dienomis Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje vyko paskutinis tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Diversity is A Fact Inclusion Is An Act“ (liet. „Įvairovė yra faktas, įtrauktis yra veiksmas“), kuriame dalyvavo partneriai iš Čekijos, Vengrijos, Šiaurės Makedonijos, Turkijos ir Lietuvos, veiklų įgyvendinimas.

 

Svečius mokykloje pasitiko mokiniai, kurie ne tik pademonstravo savo meninius gebėjimus, bet ir mokino projekto dalyvius šokti lietuvių liaudies šokį „Pliauškutis“. Vėliau projekto dalyviai susipažino su mokyklos istorija, aplinka, tradicijomis, dalyvavo pamokose, bendravo su mokiniais ir mokytojais, dalijosi savo patirtimi, aptarė šalių švietimo sistemos panašumus bei skirtumus, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir naudodamiesi IKT kūrė bendrus plakatus imigracijos tema.

 

Kitomis dienomis projekto dalyviai lankėsi Jurbarko rajono savivaldybėje, vyko į Panemunės bei Raudonės pilis, grožėjosi nuostabia Nemuno slėnio ir Raudonės miestelio panorama. Po istorinių objektų lankymo Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje vyko edukacinės žagarėlių kepimo ir Mažajai Lietuvai būdingo tautinių delmonų siuvimo veiklos.

 

Mobilumo savaitei įpusėjus visi projekto dalyviai lankėsi Klaipėdos mieste, kuriame aplankė seniausią istorinę Klaipėdos miesto dalį – senamiestį, vėliau stebėjo delfinų ir jūrų liūtų pasirodymą, integruotą su ekologija ir vandens apsauga, o po pasirodymo visų dalyvių laukė ekskursija po Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą.

 

Priešpaskutinę mobilumo dieną visi projekto dalyviai dalyvavo tarptautinėse varžytuvėse „Visos pasakos baigiasi laimingai“, kuriose pristatė savo jau iš anksto paruoštas pasakas bei šeimos herbus. Tai buvo labai smagi veikla, į kurią integruotas etniškumas, kultūra, tradicijos. Šios vertybės ne tik apibrėžia projekto tikslą, bet ir įrodo, kad skirtumų tarp tautų turime išties labai mažai. Tokia smagia veikla projekto dalyviai stengėsi griauti stereotipus apie skirtingų kultūrų žmones ir ugdytis dar didesnę toleranciją vieni kitiems.

 

 

Paskutinė „Erasmus+“ projekto „Diversity Is A Fact, Inclusion Is An Act“ mobilumo diena prasidėjo ankstyva išvyka į daugiakultūrį miestą – Vilnių. Čia projekto dalyviai aplankė Vilniaus istorinį centrą – senamiestį, eidami vingiuotomis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis apžiūrėjo Prezidentūrą, grožėjosi ant kalno stovinčiu Gedimino pilies bokštu, gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo stiliaus pastatais. Po ekskursijos pėsčiomis po vieną gražiausių senamiesčių Vidurio ir Rytų Europoje, lankėsi Vilniaus Iliuzijų muziejuje – istorinėje erdvėje, kur iliuzijos persipina su mokslo išradimais ir menu.

 

Projekto partneriai į namus išvyko su naujais įspūdžiais ir geromis emocijomis. Labai džiaugiamės, kad galėjome savo istorija ir gamtos grožiu pasidalinti ir su kitomis šalimis!

 

Projekto Nr. 2020-1-CZ01-KA229-078144_4

 

Projektą koordinuoja mokytoja Rita Šulinskienė

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos „Erasmus+“ programos lėšų.

 

Jurbarko Naujamiesčio prog-jos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.