„Erasmus +“ projekto partnerių susitikimas Lietuvoje

Vilma Gapšienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla koordinuoja tarptautinį KA2 mažos apimties partnerysčių (KA210) švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Share your culture with masterpieces by great artists, scientists and your rich cultural heritage“ ir 2023 m. gegužės 15–19 dienomis svečiuose sulaukė projekto įgyvendinimo partnerių iš Graikijos ir Turkijos.

 

Pirmąją vizito dieną Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje vyko projekto savaitės atidarymo ceremonija, svečius sveikino mokyklos vaikų dainavimo studijos „Sunny kids“ ansamblis bei šokių studijos „Saulutės“ kolektyvas, direktorė Erika Masiliauskienė ir projekto koordinatorė Ilona Ragažinskienė. Svečiai susipažino su „Saulės“ pradine mokykla, jos vykdomomis veiklomis, edukacinėmis vidaus ir lauko erdvėmis, lankėsi anglų kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, dailės, muzikos, šokio pamokose ir priešmokyklinio ugdymo veiklose.

 

 

Antrąją viešnagės dieną svečiai lankėsi Šiaulių dailės mokykloje kurioje gėrėjosi mokinių dailės darbais, po to lankėsi Radviliškio r. Burbiškio dvare bei Kleboniškių kaimo buities muziejuje ir susipažino su vieno iš geriausiai išsilaikiusių vidurio Lietuvos gatvinių kaimų istorija. Nors Lietuvoje oras nelepino, bet tai nesutrukdė trečiosios dienos išvykoje mūsų svečiams susipažinti su šalies sostine Vilniumi, palikusia neišdildomą įspūdį ir žavėtis ekskursijos metu įdomiai perteikta Valdovų rūmų istorija. Ne mažiau pedagogai iš Turkijos ir Graikijos buvo nustebinti apsuptų ežerais Trakų grožiu ir Trakų pilies istorija, bei paragautais tradiciniais Trakų kibinais.

 

Ketvirtąją dieną Graikijos ir Turkijos pedagogai praleido mūsų mokykloje ir turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse – „Mano šalies medis“, kuriose susipažino su Lietuvos medyje vyraujančių spalvų ir simbolių reikšmėmis, diskutuodami su mokiniais, pedagogai pastebėjo, kad vyraujančios spalvos, tai tos šalies vėliavos spalvos, o raštai – tautiniame rūbe, kostiume atsispindinčios detalės. Visi kūrybinių dirbtuvių dalyviai pasigamino savo šalies medį, atspindintį jų šaliai būdingas spalvas, simbolius ir raštus.

 

Projekto partneriai į Lietuvą atsivežė ir iš anksto sutartus atlikti mokinių namų darbus – žinomiausias savo šalių legendas su anglišku turiniu ir iliustracijomis. Visų trijų šalių mokinių darbai buvo eksponuojami parodoje „Legends are part of our cultural heritage“ mūsų mokyklos „Erasmus“ galerijoje. Vėliau šį, trijų šalių mokinių paroda, persikėlė į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialą ir džiugino Šiaulių miesto gyventojus.

 

Paskutiniąją susitikimo dieną, projekto įgyvendinimo partneriai skyrė laiko ir tolimesnių projekto siekių aptarimui, gavo atsakymus į kylančius klausimus dėl tolimesnių projekto veiklų planavimo, jų įgyvendinimo. Po pietų svečiai susipažino su Šiaulių miestu ir jo istorija, o „Rūtos“ saldainių fabrike vykusioje edukacijoje pasigamino lauktuvių savo kolegoms – Lietuviškų saldainių.

 

Projekto „Share your culture with masterpieces by great artists, scientists and your rich cultural heritage“ veiklose, siekiame sustiprinti ir išugdyti visų trijų šalių mokinių kultūrines kompetencijas, ugdymo procese naudojame įvairias skaitmenines priemones, mokiniai skatinami kurti, tyrinėti, pažinti ir išbandyti. Mūsų mokyklos mokytojai parengė projekto viešinimo skrajutes, kurias padovanojo atvykusiems svečiams. Šių skrajučių idėja – QR kodo pagalba pasidalinti vykdomo projekto įgyvendintomis veiklomis, metodine medžiaga, nuotraukomis ir kita sukaupta informacija apie vykdomą projektą.

 

Praleidę turiningą savaitę Lietuvoje, pažinę krašto kultūrą, susiradę naujų draugų projekto dalyviai iš Graikijos ir Turkijos išskubėjo į savo gimtąsias šalis, kur dalinasi savo patirtimi iš Lietuvos. Sekantis mobilumas vyks rugsėjo mėnesį Turkijoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.