„Erasmus+“ projekto dalyvių susitikimas Lietuvoje

Rosita Meiluvienė
,
projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja

Alytaus Putinų gimnazijos bendruomenė dalyvauja „Erasmus+“ KA229 projekte P.O.L.I.S („Promoting Citizenship EducatiOn at School to BuiLd Inclusive Societies“). Projekto tikslas – pilietiškumo ugdymo skatinimas mokykloje, siekiant kurti įtraukias visuomenes. Projekte dalyvauja šešios šalys: Norvegija, Lietuva, Malta, Graikija, Italija, Turkija.

 

Kovo 5–9 d. vyko „Erasmus+“ projekto dalyvių susitikimas Lietuvoje. Mobilumo tema „Digital citizenship and critical thinking. Ability to understand and defend against fake news“ („Skaitmeninis pilietiškumas ir kritinis mąstymas. Gebėjimas suprasti ir apsiginti nuo netikrų naujienų internete“). Susitikimo dalyviai – Maltos, Italijos, Turkijos, Norvegijos ir Lietuvos komandos.

 

Mobilumas tęsėsi keturias dienas. Pirmąją „Erasmus+“ projekto P.O.L.I.S. partnerių susitikimo dieną dalyviai skaitė savo parengtus pranešimus tema „Skaitmeninis pilietiškumas ir kritinis mąstymas. Gebėjimas suprasti ir apsiginti nuo netikrų naujienų internete“. Lietuvos komanda interaktyviai pristatė pranešimą saugumo internete tema, po jo vyko intensyvi diskusija. Vėliau organizuotas trumpas pasižvalgymas po šalia esančią Putinų gimnazijos laisvalaikio erdvę – Jaunimo parką. Svečiai iš užsienio susipažino su Lietuvos muzikiniu folkloru aktyviai dalyvaudami dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ pasirodyme.

 

 

Antrąją „Erasmus+“ projekto P.O.L.I.S partnerių susitikimo dieną dalyviai aplankė Alytaus kraštotyros muziejų, kur sužinojo apie Lietuvos etnografines sritis ir kaip XIX a. gyveno Dzūkijos valstiečiai. Mokiniai dalyvavo edukacijoje ir patys statė valstiečių namelius, kūrė sodybas. Tuo metu lydintys mokytojai aplankė Dzūkijos krašto vestuvių muzikantams skirtą ekspoziciją „Visi mes grojom vestuvėse“ ir atminimų sąsiuvinių parodą. Vėliau atminimų atvirukuose rašė linkėjimus Alytui.

 

Alytaus miesto savivaldybėje projekto dalyviai susitiko su Alytaus vicemere Jurgita Šukevičiene, ji mielai atsakė į užsieniečių pateiktus klausimus. Vėliau svečiai susipažino su Alytaus senamiesčiu, Laisvės angelo istorija, gimnazistų lydimi aplankė Baltosios rožės tiltą.

 

Diena iš tiesų buvo turininga, įdomi, kupina įspūdžių ir emocijų.

 

Trečiąją „Erasmus+“ P.O.L.I.S dieną projekto dalyviai vyko į Vilnių. Aplankė Trakus, senąją Lietuvos sostinę, susipažino su šio miesto unikaliu kultūriniu paveldu. Atvykę į Vilnių, projekte dalyvaujantys mokiniai lankėsi interaktyviame Pinigų muziejuje, kuriame aktyviai dalyvavo pinigų istorijos pažinimo procese. Vilniaus senamiestį projekto partneriai pažino vykdami „Vilnius City Tour“ autobusu. Vėliau mokiniai buvo pakviesti į interaktyvią veiklą „Photo Safari“, kurios metu fiksavo akimirkas prie Vilniaus senamiesčio objektų: Šv. Onos bažnyčios, katedros, Gedimino pilies bokšto. Visa diena buvo kupina kultūrinio pažinimo.

 

Ketvirtąją „Erasmus+“ projekto P.O.L.I.S dieną į Putinų gimnaziją atvyko Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikas Tomas Čeponis. Jis skaitė paskaitą apie hibridinį karą, jo sukėlėjus, pasekmes ir kas yra aktualu šiandienos žmogui. Vėliau projekto dalyviai susiskirstė į 4 grupeles ir dalyvavo diskusijoje „The consequences of the wrong usage of networks“ („Netinkamo socialinių tinklų naudojimo pasekmės“), kurią vedė Putinų gimnazijos mokinys Emilis Šakinis. Diskusijos metu dalyviai pasidalino mintimis apie socialinių tinklų pliusus ir minusus, siūlė savo idėjas, kaip tobulinti saugų naršymą internete. Diskusija buvo informatyvi, įdomi ir naudinga.

 

Gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė padėkojo projekto dalyviams už aktyvų dalyvavimą veiklose, norą pažinti Lietuvą, Alytų ir įteikė „Erasmus+“ projekto dalyvio pažymėjimus ir atminimo dovanėles. Popietę visi leido „Dzūkijos dvaro“ erdvėse, grožėdamiesi nuostabiais Dzūkijos krašto vaizdais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.