„Erasmus+“ programos projekto „Sharing is Caring“ mokymai Liepojoje

Sandra Savickaitė, Tatjana Andrijauskienė

Gegužės 24–31 d. mes, Šiaulių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Tatjana Andrijauskienė ir Šiaulių lopšelio-darželio „Klevelis“ auklėtoja Sandra Savickaitė, dalyvavome Latvijoje vykusiuose tarptautiniuose „Erasmus+“ programos projekto mokymuose „Sharing is Caring“. Mokymus organizavo ir dalyvius iš skirtingų šalių (Makedonijos, Latvijos, Lietuvos, Italijos, Gruzijos, Slovėnijos, Lenkijos, Kroatijos ir Bulgarijos) priėmė nevyriausybinė organizacija „Radi Vidi Pats“ (Liepoja, Latvija). Veiklas vedė Latvijos nacionalinės agentūros mokymų vadovai Linda Ulane ir Stanislavas Babinsas.

 

 

Mokymuose gilintasi į dalyvių asmeninius ir organizacijų pasiekimus, gebėjimus ir motyvaciją. Ieškota būdų, kaip sumažinti savo veiklos poveikį gamtai, kaip į organizacijas pritraukti savanorius. Mokymų metu kurti projektai, padėsiantys organizacijoms žengti koja kojon su ekologija, aplinkosauga. Taip pat analizuoti būdai, kaip neperdegti siekiant užsibrėžtų tikslų. Kiekvienos mokymų dienos pabaigoje organizuotos veiklų refleksijos suteikė dalyviams pasitikėjimo savimi, sudarė galimybę dalytis įgyta patirtimi, asmeniniais lūkesčiais ir siekiais.

 

Mokymuose gauta teorija buvo įtvirtinama praktinėmis, kūrybinėmis veiklomis lauko ir vidaus aplinkose. Pokalbių, diskusijų, refleksijų, žaidimų ir kitų užsiėmimų metu buvo patobulinti anglų kalbos įgūdžiai. Visą savaitę kurtas puikus emocinis klimatas tarp dalyvių ir organizatorių leido įgyti patirties, kuri motyvuoja toliau tobulėti įvairiose srityse, o mokymuose įgytas žinias taikyti savo įstaigų veiklose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.