„Erasmus+“ praktika

Ingrida Kanapeckienė
,
Panevėžio l.-d. „Žvaigždutė“ mokytoja

Panevėžio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ trečius metus priima praktikantus iš Panevėžio kolegijos, kurie dalyvauja „Erasmus+“ programoje. Šiemet sulaukėme svečių iš Turkijos, Ordu miesto studentų Shin ir Sari.

 

Jaunuoliai dalyvauja „Erasmus+“ programoje pirmi metai. Paklausus, kodėl jie išsirinko būtent Lietuvą, Panevėžį – atsakymas nustebino ir pamalonino: „Čia labai geri, bendraujantys žmonės“.

 

Praktikos trukmė visas gruodžio mėnuo. Pradžioje svečiai buvo labai kuklūs, nedrąsiai įsitraukdavo į veiklas, jas tik stebėdavo, buvo tylūs. Domėjosi mūsų šalies papročiais, kultūra. Noriai papasakodavo apie savo šalį bei švietimo sistemą.

 

Po truputį Shin ir Sari susipažino su „Smalsučių“ grupės vaikais. Kasdieną dalyvaudavo grupės ryto ratuose, dainuodavo ir šokdavo tradicinę ryto rato dainelę „Labas rytas“, atlikdavo kartu su judesiais. Išmoko naujų lietuviškų žodžių ir frazių („Labas rytas“, „Laba diena“, „Viso gero“).

 

Studentai įsitraukdavo į grupės bendras veiklas, užsiėmimus. Kartu su grupės vaikais atlikdavo įvairias užduotis: lipdydavo iš plastilino, spalvindavo, dėliodavo dėliones, aplikuodavo darbelius. Mažieji grupės gyventojai noriai dirbo kartu su svečiais, parodydavo kaip reikia vieną ar kitą darbelį daryti. „Smalsučiai“ išmoko keletą anglų kalbos žodžių, tokių kaip: „Hi“, „Hello“, „Goodbye“.

 

Praktikai einant į pabaigą, tiek vaikai, tiek studentai priprato vieni prie kitų, buvo drąsūs bei „laisvai“, užtikrintai elgėsi. Mažieji grupės gyventojai netgi leido prisėsti šalia ir klausytis skaitomų pasakų. Labai tikiuosi, jog studentams laikas neprailgo, buvo naudingas ir įdomus. Lauksime ir kitų praktikantų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.