„Erasmus+“ „Active to strengthen European values“ projekte Italijoje

Austė Šimkutė

Vasario 13–18 d. Lizdeikos gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda dalyvavo „Erasmus+“ „Active to strengthen European values“ projekte Italijoje. Kartu su mumis atvyko Rumunijos, Turkijos, Nyderlandų ir Bulgarijos delegacijos.

 

Pirmąją susitikimo dieną pristatėme savo mokyklas, šalis, kuriose gyvename. Aptarėme kiekvienos šalies stereotipus, o po visų veiklų vykome į Padulos mieste esantį „Charterhouse“.

 

Antrąją dieną pasidalijome į dvi mokinių grupes ir ruošėmės debatams. Po pietų vykome į Paestum – senovės Graikijos miestą. Pamatėme ten kadaise buvusį amfiteatrą, griuvėsius, kurie garsėja trimis senosiomis graikų dorėniškojo stiliaus šventyklomis.

 

Trečioji diena Italijoje buvo įspūdinga ir tikrai nepamirštama. Iš pradžių veiklas pradėjome rimtai, susikaupę – vyko debatai, o po jų turėjome galimybę atsikvėpti. Dalyvavome muzikos pamokoje, dainavome, linksmai leidome laiką. Po šių linksmybių vykome į Pompėją. Ten mus pasitiko gidė, kuri sudomino savo pasakojimu apie šį po pelenų sluoksniu buvusį miestą, aprodė griuvėsius ir supažindino su miesto istorija. Mums, lietuvaičiams, buvo taip įdomu, kad norėjosi išgirsti ir sužinoti dar daugiau apie Pompėjos likimą.

 

 

Ketvirtąją dieną pradėjome išvyka į Salerno miestą. Dalyvavome susitikime su imigrantais, kurie pasakojo savo istorijas, paaiškino, kodėl atvyko į Italiją, kaip jiems šiuo metu sekasi, ką teko išgyventi ir patirti. Buvo galimybė užduoti klausimus atvykėliams, šia galimybe mes ir pasinaudojome. Imigrantų istorijos privertė visus susimąstyti. Tai palietė ir mūsų širdis. Po susitikimo važiavome į patį Salerno miestą, ten aplankėme vieną labiausiai turistų pamėgtų lankytinų vietų. Sužavėjo pagrindinė Salerno bažnyčia-katedra, jos vidaus erdvės – tai įspūdingas grožis mūsų akims.

 

Penktoji diena skirta paskutiniam ruošimosi etapui ir, žinoma, debatams, po jų susipažinome su itališkais liaudies instrumentais ir šokiais! Vakare visos šalių delegacijos prie bendro stalo valgė tikras itališkas picas, kurios buvo be galo gardžios! Daug juokavome, bendravome, šokome ir galiausiai vieni su kitais atsisveikinome. Laikas, deja, prabėgo per daug greitai…

 

Nors su visais atsisveikinome, tačiau dar visą dieną praleidome Italijoje! Laikas buvo praleistas turiningai. Aplankėme Neapolį ir Romą. Aptardami šią kelionę su lietuvaičiais nusprendėme, kad savaitė tikrai nepraėjo veltui. Mes ne tik aplankėme daug Italijos kampelių, bet ir įgijome žinių, viešojo kalbėjimo patirties.

 

Šio projekto metu vyko daug diskusijų, aptarimų, dalyvavome debatuose, kurių tema „Is it possible to define a single model of integration?“. Debatų metu bendravome su komandos nariais, kartu ruošėmės, ugdėme kritinį mąstymą, stengėmės teikti svarius, išsamius argumentus. Šių veiklų tikslas – visus skatinti viešai kalbėti, drąsiai reikšti mintis.

 

„Erasmus+“ projektas suteikė įvairių patirčių ir žodžiais nenusakomų gerų emocijų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.