Ekranizuojame Vytautą Mačernį

Marius Janulevičius
,
lietuvių kalbos mokytojas, Kino klubo vadovas

Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos Kino klubas balandžio pabaigoje Vilniaus rajone surengė vienos dienos kūrybines dirbtuves, kurių metu įgyvendino ambicingą tikslą – kūrė filmą pagal Vytauto Mačernio eilėraštį „Senas namas užmiesty“ (1943).

 

Vytautas Mačernis (1921–1944) dažnai vadinamas vienu jauniausių lietuvių literatūros klasikų, II pasaulinio karo metais rašytuose eilėraščiuose išreiškęs laisvo žmogaus skepsį ir stoicizmą būties absurdo situacijoje. Jo poezija rankraščiais ir nuorašais sklido po Lietuvą dar iki jo mirties ir darė įtaką kitiems poetams, tačiau gimnazistams Vytauto Mačernio eilėraščiai ne visada lengvai „įkandami“. Kūrybinių dirbtuvių metu bandėme poetinius vaizdus paversti vizualia kino kalba ir perteikti paslaptingą eilėraščio nuotaiką. Kaip mums pavyko, kviečiu pasižiūrėti čia:

 

Filmukas gali tapti intriguojančia literatūros pamokos apie Vytautą Mačernį įžanga, nes savo stilistika primena siaubo filmą ir kartu pristato vieną iš poeto eilėraščių.

 

 

Kūrybinė grupė siekė parodyti savo bendraamžiams, kad poezija nėra tokia nuobodi, kaip kartais linksta galvoti šiuolaikiniai paaugliai. Darbo autoriai – gimnazistai Gabrielė Šakalytė, Evelina Jonaitytė, Deividas Gylys, Daniel Kitkovskij ir Karolis Jablonskas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.