Ekomadų šou Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žiedas“

Inga Daškevičienė, Irena Jankauskienė
,
vyr. mokytojos

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žiedas“ vyko mūsų, ikimokyklinio ugdymo pedagogių Ingos Daškevičienės ir Irenos Jankauskienės, inicijuotas išskirtinis renginys „EKO madų šou – Vilniui 700“. Šis renginys buvo skirtas ne tik mūsų gimtojo miesto gimtadieniui paminėti, bet ir atkreipti darželio bendruomenės dėmesiui į ekologiją.

 

Renginiui ruošėsi visa darželio bendruomenė, išskirtinius modelius iš antrinių žaliavų kūrė ne tik mokytojos, bet ir tėvai kartu su vaikais. Įspūdingo grožio kūrinius pristatė patys vaikai. Vyko tikras madų šou, su muzika, raudonu kilimu, modelių pristatymu ir, žinoma, koncertine programa bei dalyvių apdovanojimu. Vaikai, pasitikėdami savimi, pasipuošę išskirtiniais, vienetiniais modeliais, žengė raudonu kilimu ir galėjo pasijusti tikrais modeliais.

 

Daug gerų emocijų sukėlęs renginys atkreipė mūsų visų dėmesį į tai, kad sukurti grožį galima ir iš to, ką kiti laiko šiukšlėmis, tereikia trupučio kūrybiškumo ir originali, išskirtinė apranga jau paruošta. Antrinių žaliavų panaudojimas yra beribis: iš jų galima kurti ne tik drabužius, bet ir įvairius darbelius, panaudoti edukacinėms priemonėms kurti ir t. t., tereikia šiek tiek kūrybiškumo ir nebereikalingas, nebenaudojamas daiktas gali atgimti naujam gyvenimui.

Dirbdamos naudojame savo sukurtas priemones iš antrinių žaliavų, skirtas spalvoms pažinti, rūšiuoti, skaičiams ir raidėms pažinti, žaidžiame savo pasigamintomis šaškėmis, grojame instrumentais – barškalais, pagamintais iš buteliukų. Pakartotinis daiktų panaudojimas moko vaikus atsakingo naudojimo ir ugdo ne tik kūrybiškumo, bet ir gamtos saugojimo, atradimo, konstravimo gebėjimus.

 

Taip pat vykdėme respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualią parodą „Šventinė apranga Vilniaus 700-ajam gimtadieniui“. Parodos dalyviai kėlė savo kurtų modelių nuotraukas sukurtoje „Facebook“ grupėje, dalijosi savo gerąja patirtimi, o iš nuotraukų buvo sukurtas filmukas. Filmuko nuoroda čia.

Džiaugiamės įvykusiu renginiu ir virtualia paroda bei norime atkreipti visų dėmesį į tvarumo idėjas: taisyklingą antrinių žaliavų panaudojimą, atliekų rūšiavimą ir gamtos puoselėjimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.