Eilėraštis atgijo gimnazistų filme

Marius Janulevičius
,
lietuvių kalbos mokytojas, Kino klubo vadovas

Kovo mėnesį Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos Kino klubas sukūrė naują fantasmagorinį filmą pagal Violetos Palčinskaitės eilėraštį „Veidai“, kuris pirmą kartą buvo publikuotas poetės rinkinyje „Kreidos bokštai“ 1969 m. Eilėraščio tema stulbinamai sutapo su MO muziejuje šiuo metu veikiančia Žilvino Kempino paroda „Portretai-fosilijos 2023“, kurioje eksponuojamos dirbtuvėse nulietos gipso kaukės – čia gimnazistai nufilmavo dalį savo filmo epizodų.

 

 

Kaip nurodoma MO muziejaus svetainėje, Žilvinas Kempinas lieja gyvų žmonių veidus, o atliejas vadina fosilijomis – suakmenėjusiomis organizmų liekanomis arba jų atspaudais uolienose. Nebylūs žmonių užmerktomis akimis dokumentai 2023 metų projekte kalba apie (auto)portreto pokytį skaitmeninių vaizdų produkavimo amžiuje, pakitusį požiūrį į savęs reprezentavimą ir identifikavimą[1]. Šiandien tai itin aktualu, kai žmonių veidai, „autoportretai“, yra užpildę didelę dalį socialinių tinklų turinio. Tokiame kontekste naujai nuskamba ir prieš penkis dešimtmečius sukurtas Violetos Palčinskaitės eilėraštis.

 

Gimnazistų filmą pamatyti galite čia.

Filmą kūrė gimnazistai Ieva Jermakova, Aretas Gedžius, Arijus Nariūnas, Daniel Kitkovskij ir Deividas Gylys.

 

[1] Žilvinas Kempinas. Portretai-fosilijos 2023 // Prieiga internete: https://mo.lt/ivykiai/portretai-fosilijos/

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.