„Eglutės“ bendruomenės sveikatinimas

Alma Rubinienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Sveikatos ugdymas labai svarbi ikimokyklinio ugdymo sritis. Kiekvieno vaiko sveikata Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ – prioritetinė veiklos sritis, kuria remiantis puoselėjamos sveikos gyvensenos idėjos. Čia daug dėmesio skiriama ugdytinio saugai, fizinei ir emocinei sveikatai, sveikai gyvensenai ir jos prevencijai vykdyti. Pats ugdymo procesas ir aplinka turi skatinti sveikai ir fiziškai aktyviai gyventi, todėl vaikų fiziniam aktyvumui skatinti taikome įvairias veiklos formas, viena iš jų – parengtas ir įgyvendintas sveikatingumo projektas „Eglutės bendruomenės sveikatinimas“, su juo dalyvavome Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių įgyvendinimo projektų finansavimo konkurse ir laimėjome dalinį finansavimą.

 

Projektą vykdėme į kasdienes veiklas integruodami sveikatinimą ir fizinį aktyvumą. Viena iš tokių veiklų – smagi sveikatingumo savaitė, kuri suteikė vaikams naujų potyrių. Kiekvieną rytą pradėdavome smagia mankšta, saulės pasveikinimu, spindulių siuntimu ne tik draugams, bet ir aplinkiniams gyventojams.

Šventės atidarymą iškilmingai pradėjome sveikuolių himnu, auklėtojų vaidinimu „Zuikiai sveikuoliai“. Lauke vyko sporto žaidynės: žaidėme krepšinį, futbolą, regbį, rungtyniavome tarp grupių estafečių rungtyse. Dalyvavome 5-ajame solidarumo bėgime, kurį inicijuoja organizacija „Gelbėkime vaikus“. Darželyje esančiame futbolo stadione tarp Telšių ikimokyklinių įstaigų komandų vyko „Futboliuko“ turnyras, kurį organizavo futbolo klubas „Džiugas“. Metų laikas ir oras nėra kliūtis, todėl džiaugtis neatrastomis linksmybėmis stengiamės būdami lauke, nes įrengėme edukacines erdves judriai veiklai.

 

Per visą judriąją savaitę ugdytiniai išbandė daugybę judėjimo būdų, vienas iš jų – ekskursijos. Priešmokyklinukai keliavo ant legendomis apipinto Šatrijos kalno, kitų grupių vaikai sportavo prie Masčio ežero, keliavo po Telšių miesto žymias vietas, aplankė gaisrinę, susipažino su farmacininkų darbu. Tokios išvykos suteikia vaikams džiaugsmo, žinių, įsimintinų akimirkų. Darželio bendruomenę kvietėme į smagią popietę, per kurią klausėmės paskaitos apie sveiką gyvenseną, vaišinomės pačių spaustomis vaisių sultimis.

Savaitės renginius užbaigėme orientaciniu sportu. Visų grupių komandoms buvo išdalyti žemėlapiai, kuriais naudojantis reikėjo surasti lobį – tai stiprino vaikų savitarpio pagalbą, džiaugsmo potyrį pasiekus tikslą.

 

Projekto pabaigoje organizavome renginį-konkursą „Gudručių akademija“. Konkurse dalyvavo priešmokyklinio ir vyresniojo amžiaus vaikų, tėvų ir pedagogų komandos. Renginio tikslas – ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius tarp tėvų, vaikų ir pedagogų, sudaryti sąlygas saviraiškai, kūrybiškumui ir fantazijai reikšti. Renginio organizatorės ir vedėjos supažindino su konkurso taisyklėmis ir vertinimo komisija. Komandų nariai įvairias loginio mąstymo, sveikatinimo, judėjimo užduotis stengėsi atlikti kuo išradingiau ir greičiau. Laimingiausi ir aktyviausi buvo vaikai, nes taip džiugu matyti, kaip tėtis ar mama sportuoja, kartu piešia, bėga, ieško geriausio sprendimo. Renginio pabaigoje visus dalyvius nustebino auklėtojų komandos sukurtos eilės apie vykusį renginį, tėveliai džiaugėsi, kad jų vaikus ugdo tokios kūrybingos auklėtojos.

 

Mums, pedagogams, svarbu padėti šeimoms auginti sveikus, laimingus, besišypsančius, noriai sportuojančius ir tobulėjančius įvairiose sporto veiklose vaikus. Tad siekdami šios svajonės ir tikslo sudarome tinkamas sąlygas vaikui augti ir vystytis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.