Duoklė Vincui Mykolaičiui-Putinui

Raimonda Rumbinaitė
,
Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

„Graži ir galinga esi, nuodėmingoji žeme!“

(Vincas Mykolaitis-Putinas)

 

Šiais metais visoje Lietuvoje minimos rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino 130-osios gimimo metinės. Kadangi V. Mykolaitis-Putinas – visų pirma lyrikas, o jo poezijos savitumą nulėmė filosofinė pasaulėjauta, todėl Šiaulių r. savivaldybės Vytauto Vitkausko bibliotekoje nutarta organizuoti renginį „Prakalbink sielą dainomis ir posmais“. Organizatoriai nusprendė prie rašytojo asmenybės jautriai prisiliesti jo sukurtais eilėraščiais „Vasaris“ (iš ciklo „Mano mėnesiai“), „Margi sakalai“, „Rudenio naktį“, „Rūpintojėlis“ ir kt. Juose atsiskleidžia poeto mintys, išgyventi jausmai, į skaitytoją pasibeldę per simbolius ir atskleidžiantys žmogaus gyvenimo prasmę.

 

Renginį „Prakalbink sielą dainomis ir posmais, skirtą V. Mykolaičiui-Putinui ir Lietuvių kalbos dienoms, organizavo ir vedė Šiaulių r. savivaldybės Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojos. Jame dalyvavo Kuršėnų meno mokyklos solinio dainavimo mokiniai (mokytoja Hana Mockienė) ir Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos skaitovai Kotryna Lučinskaitė (3gb kl.), Pijus Milašius (4gb kl.) ir Donatas Šiurkus (3gb kl.).

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.