Dubysos aukštupio mokykla ruošia mokinius skaitmeniniam pasauliui

Dainora Čepulė 
,
Dubysos aukštupio m-klos pradinių klasių mokytoja

Dubysos aukštupio mokykloje jau antrus metus vykdomas „Erasmus+“ projektas „We are ready for Digital world“ (liet. „Mes pasiruošę skaitmeniniam pasauliui“). Šis projektas įtraukia mokytojus bei mokinius į skaitmeninį pasaulį, kuris pandeminiu laikotarpiu įsiveržė į mūsų kasdienybę ir praplėtė žinojimą, kad pamoka – tai ne tik vadovėlis ir lenta. Dubysos aukštupio mokykloje sudarytos sąlygos dirbti išmaniai, kiekvienas pedagogas turi galimybę naudoti įvairias skaitmenines priemones, belieka pasitelkti tik savo kūrybiškumą ir žinias. Projekto dalyviai noriai dalijasi savo patirtimi įgyta bendradarbiaujant su projekto partneriais, veda mokymus kolegoms, atviras pamokas, konsultuoja – tai dar viena projekto stiprioji pusė, nes kartu auga visos mokyklos galimybė ugdyti mokinius skaitmeniniam pasauliui.

 

Spalio 17–21 d. mokyklos direktorius Vaidas Bacys, pavaduotojas ugdymui Benas Gudinavičius, pedagogės Dainora Čepulė, Lina Meliuškanė lankėsi Ispanijoje, Huelvos I.E.S. San Sebastián mokykloje, kur vyko projekto partnerių iš Turkijos, Graikijos, Šiaurės Makedonijos, Ispanijos ir Lietuvos susitikimas. Dalyviai tobulino savo skaitmeninius įgūdžius, klausėsi mokinių pristatomų galimybių su programėlėmis Discord, Google Maps, mokytojų skaitomų pranešimų apie metodinį požiūrį į kai kurias programėles, tokias kaip Padlet, Splid, Flipgrid, Trello, taip pat pranešimo apie kibernetinę saugą. Lankydamiesi Inercia Digital centre išbandė APP Inventor programėlę, išklausė pranešimus apie vykdomus „Erasmus+“ projektus. Huelvos miesto universitete, pamatė nuotolinio ugdymo auditorijos įrangą, su universiteto vadovybe diskutavo apie IT taikymo galimybes ir naudą. Ekskursijos metu į didžiausios pasaulyje Riotinto Rūdos kasybos plotus stebėjo kaip žmonijos pasiekimai technologijų srityje paspartino darbą, taip pat kokios skaitmeninės įrangos taikomos žuvies tiekimo įmonėje, inovacijų centre.

 

Kitokios patirtys suteikia daugiau motyvacijos kasdienėms veikloms, pokyčiams. Gera žinoti, kad einame koja kojon su Europos mokyklomis, o kartais net sparčiau.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.