Draugaukime, keliaukime, pažinkime…

Vilma Sakatauskienė, Danguolė Rumbinienė
,
socialinės pedagogės

Birželio 4–15 d. Vilkaviškio pradinėje mokykloje devintus metus iš eilės vyko tradicinė vaikų vasaros poilsio stovykla „Draugaukime, keliaukime, pažinkime kartu su pradinuku“. Šiemet dvi savaites stovyklavo 75 mokiniai. Visą šį laiką jie dalyvavo įvairiose veiklose, edukacinėse išvykose: keliavo traukiniu į Kybartus, kur apžiūrėjo neseniai lankytojams atvertus miesto požemius, lankėsi Vištyčio regioniniame parke ir dalyvavo edukacinėje programoje „Mažasis Šilelio pažintinis takas“, aplankė Kalvarijos zoologijos sodą.

 

Stovyklautojai iš arčiau susipažino ir su miesto įstaigų – Vilkaviškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei siuvimo fabriko „Žemkalnija“ – veikla. Daug gerų emocijų mokiniai patyrė sportinėse ir kultūrinėse veiklose – draugiškose varžybose su Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos stovyklautojais, žiūrėdami įdomų filmą Marijampolės kino centre. Geranoriškai stovyklautojus pasitiko UAB „Mantinga“, esanti Marijampolėje. Čia vaikai iš arti pamatė, kaip vyksta įvairių jų mėgstamų ir kasdien vartojamų produktų gamyba. Ne tik pamatė, bet ir paragavo! Kūrybinėse dirbtuvėse stovyklautojai, vadovaujami mokytojų, sukūrė nuostabius darbelius – mandalas, kurios papuoš mokyklos erdves.

 

Vienoms veikloms keičiant kitas labai greitai prabėgo dvi savaitės. Stovyklos uždarymo dieną mokyklos stadione veikė karinė lauko stovykla su ekstremaliais žaidimais mokiniams ir mokytojams, virta tikra kareiviška košė. Šios dienos užsiėmimus padėjo suorganizuoti ir įvykdyti atsargos karininkas Rimantas Radzevičius bei dar du jo kolegos.

Pilni geriausių įspūdžių, pailsėję ir gerai nusiteikę stovyklautojai išsiskirstė į namus. Gera ir smagu matyti švytinčius vaikų veidus, geranoriškai nusiteikusius mokytojus. Tai – stovyklos sėkmė!

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.