Dieninė vaikų vasaros stovykla „Romuvėlė“

Ugnė Pilipavičiūtė
,
muzikos pedagogė

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje rugpjūčio antrąją savaitę vyko dieninė vaikų vasaros stovykla „Romuvėlė“, kurią dalinai finansavo Šiaulių miesto savivaldybė. Sunku būtų nepastebėti, kad pastaruoju metu pasaulis tampa vis greitesnis, o žmonių darbą keičia robotizavimas ir automatizavimas. Tačiau robotai niekada nepakeis meninių, kūrybinių krypčių atliekamų darbų. Todėl privalome skatinti ugdytis savo menines ir kūrybines kompetencijas, kurios mokiniams padėtų užaugti kūrėjais, kūrybinio potencialo skleidėjais. Atsižvelgiant į mokinių kūrybiškumo investavimą, meninių ir kūrybinių gebėjimų tobulinimą, stovyklos organizuojamos veiklos padėjo pažinti, kurti, tobulinti saviraišką, ieškoti savo vidinių stiprybių, atskleisti prigimtinius gabumus. Užsiėmimų vadovė stovyklautojams sudarė palankias sąlygas turiningai praleisti vasaros poilsį, vystytis kūrybines galias, formuotis vertybinę orientaciją.

Ugnės Pilipavičiūtės nuotraukos 

Stovyklos tikslas buvo įtraukti vaikus į aktyvias veiklas, skatinančias atsiskleisti meninius ir kūrybinius gebėjimus, padėsiančius siekti visapusiškos asmenybės ūgties, savęs realizacijos grupėje ir individualiai, stiprinančius kolektyvo ryšį.

Stovykloje dalyvavo mokyklos dainavimo būrelio „Pelėdžiukai“ nariai. Pirmosios dienos veiklas mokiniai atliko bendrystėje – mokydamiesi priimti bendrą sprendimą, lavindami kūrybiškumą ir savirealizaciją. Pasitelkdami informacinių komunikacinių technologijų priemones stovyklautojai kūrė savo sugalvotus grupės simbolius, pasigamino vardinį voką, kuris stovyklos metu buvo nuolat papildomas, o paskutinę dieną padovanotas su stovyklos draugų kurtais laiškais, sveikinimais ir piešiniais!

Antrąją dieną – kelionėje į Klaipėdos kraštą – skambėjo vaikų dainos, pasakojimai apie vasaros nuotykius. Nuvykus į Vinetų kaimą mokiniai susipažino su indėnų gyvenimu, dalyvavo dainų ir būgnų rato edukacijoje bei ragavo Indėnų paruoštus pietus. Na, ir, žinoma, kaip be linksmybių prie jūros?

 

Trečioji stovyklos „Romuvėlė“ diena prasidėjo balso lavinimo pratimais ir stovyklos himno mokymusi, įterpiant kvėpavimo lavinimo pratimą „Skambantys muilo burbulai“. Ryto mankštą „Dinaminė šokio joga“ vedė „Sielos harmonija“ trenerė Virginija Medžiaušienė. Vėliau vyko tikroji „Aš X faktorius“ repeticija. Stovyklos dalyvės pasidalijo vaidmenimis (komisijos nariai ir atlikėjai) ir išbandė savo jėgas. Stovyklautojos aplankė Šiaulių fotografijos muziejų, kuriame, atlikdamos fotogramą, patyrė įvairių emocijų – nuo baimės, nes viena edukacijos dalis vyko beveik tamsoje, iki žadą atimančio Šiaulių miesto kraštovaizdžio ant muziejaus stogo. Dienos pabaigoje buvo paminėtas komandos narės gimtadienis, per kurį mokiniai atsivėsino vandens mūšiu, dalijosi vaišėmis ir sveikinimais.

Ketvirtąją dieną stovyklos narės gavo iššūkį – papuošti draugę savo kurtais drabužiais ar aksesuarais. Ši užduotis sukėlė nemažai juoko, nes vėliau mados buvo demonstruojamos mokyklos koridoriuose.

Pažintis su Valstybiniu Šiaulių dramos teatru iš arčiau stovyklos dalyvėms atmintyje išliks dar ilgai. Edukaciją po teatro užkulisius vedė entuziastinga aktorė Nomeda Bėčiūtė. Ji ne tik supažindino su teatro vidumi, bet ir leido pamatyti bei pasimatuoti kostiumus. Na, o kaip gi artistas be makiažo? Tad stovyklos dalyvės užsuko į Šiaulių „Valerijono“ vaistinę, kurioje vaistininkė Almyra papasakojo apie natūralius produktus, vaistinės istoriją ir pamokė, kaip pasigaminti natūralų lūpų balzamą.

 

Paskutinę dieninės vaikų stovyklos „Romuvėlė“ dieną aidėjo juokas, kurį sukėlė stovyklos dalyvių vedama mankšta ir balso lavinimo pratimai. Dainavimo būrelio „Pelėdžiukai“ narėms stovykla surengta pirmą kartą, tad dalyvės vaišinosi šventiniu šakočiu, galvojo norą, užpūtė pirmąją stovyklos gimtadienio žvakutę. Su baimės akimis, bet drąsiais žingsniais stovyklautojos atliko savo muzikinius pasirodymus, o komisijos narės jas vertino per finalinį pasirodymą „Romuvizija“. Stovyklos uždarymo šventė vyko „Rūtos“ saldainių fabrike, kuriame dalyvės išmoko maišyti ir derinti ingredientus bei pasigaminti saldainius. Atsisveikinimo apsikabinimai su stovyklos draugėmis vyko prie Šiaulių miesto fontano.

 

Dėkoju Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos administracijai už pasitikėjimą ir palaikymą įgyvendinant vaikų stovyklą, taip pat Šiaulių miesto savivaldybei už dalinį vaikų vasaros stovyklos finansavimą, kuris padėjo įgyvendinti vaikų svajones.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.