Didžiausias dėmesys – priklausomybių prevencijai

Žydrė Vancevičienė
,
Kėdainių „Ryto“ prog-jos mokytoja

Daug įdomių patirčių ir nepakartojamų įspūdžių Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojos Oksana Nečajeva, Sigita Vievesienė, aš, Žydrė Vancevičienė, ir keturi mokiniai parsivežėme iš saulėtosios Sicilijos. Gruodžio 2–6 d. Katanijoje vyko penktasis „Erasmus+“ projekto H.E.A.L. („Health Education And Learning“) partnerių iš Bulgarijos, Turkijos, Lenkijos, Graikijos ir Lietuvos susitikimas. Susitikimo tema – priklausomybių prevencija.

 

Katanijos Dantės Aligjerio vidurinėje mokykloje lietuviai susitiko su mokiniais ir mokytojais, susipažino su edukacinėmis erdvėmis, dalyvavo pamokose, išklausė nuotaikingą mokyklos orkestro koncertą. Jau pirmą dieną mokiniai aktyviai dalyvavo teatralizuotame šou, kurio vedėjai buvo mūsų mokiniai Benas ir Milda. Dalyviai atsakinėjo į „žurnalistų“ klausimus apie priklausomybes nuo alkoholio, narkotikų, tabako, socialinių tinklų, kompiuterinių žaidimų. Aptarė priklausomybių pasekmes, sužinojo, kaip atsisakyti žalingų įpročių.

Mokytojos dalyvavo tarptautiniame seminare „Pedagogo vaidmuo priklausomybių prevencijoje“ ir sužinojo, kaip sėkmingai vykdyti prevenciją, stiprinti mokinių savivertę, ugdyti atsparumą neigiamoms įtakoms, socialinius įgūdžius. Aktyviai dirbo kūrybinėse dirbtuvėse „Sustabdykime patyčias“. Į šią problemą buvo pažvelgta trimis aspektais: per dramą, repą ir kompiuterinius žaidimus.

 

Per partnerių susitikimą Katanijoje mokiniai ir mokytojos ne tik dalyvavo veiklose, bet ir domėjosi šalies kultūriniu paveldu, vyko į lankytinas vietas, Nacionalinį geografijos ir vulkanologijos institutą. Kelionės metu susipažino su šalies papročiais ir tradicijomis, kulinariniu paveldu, ragavo įvairių tradicinių Sicilijos patiekalų.

Progimnazijos atstovai džiaugiasi, kad galėjo pasidalyti patirtimi, įvairiais ugdymo metodais, pagilinti užsienio kalbos žinias. Pedagogės įgijo įvairios patirties, kilo naujų idėjų, kurias įgyvendins savo progimnazijoje. Projekto partneriai jau kovo mėnesį susitiks Lenkijoje.

 

Šis tarptautinis projektas finansuojamas „Erasmus+“ programos lėšomis, kurias, remiant Europos Komisijai, Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.