Daugiau nei 14 tūkst. moksleivių jungiasi prie Ukrainos palaikymo iniciatyvos

Dr. Živilė Glaveckaitė
,
„Lietuvos Junior Achievement“ valdybos narė, „bzn start” įkūrėja

Šiandien Ukrainos piliečiai kovoja už laisvę – brangiausią šalies ir piliečio turtą, kurį nuo karo veiksmų Ukrainoje pradžios iš naujo įvertinome ir mes. Ukrainos žmonės pasauliui jau parodė, kokia didelė gali būti laisvės kaina. O mes kviečiame moksleivius iš visos Lietuvos jungtis prie Ukrainos palaikymo iniciatyvos „Laisvės apyrankė“.

 

Kovo 10 d. 12 val. kviečiame visas Lietuvos ir užsienio mokyklas susivienijus išreikšti palaikymą Ukrainai ir bendrai visų šalių vertybei – laisvei, prisijungiant prie globalios laisvės palaikymo pamokos iniciatyvos. Pamokos metu raginame mokyklų bendruomenes diskutuoti apie laisvę ir pinti, nerti, megzti ar kaip nors kitaip gaminti laisvės apyrankes sau ir savo artimiausiems žmonėms.

 

Kviečiame susikurti „Laisvės apyrankę“ su Ukrainos ir Lietuvos vėliavų spalvomis. Ši apyrankė – tai ne tik laisvės simbolis. Tai vienybės už pasaulio vertybes simbolis. Susivienykime mintimis už Ukrainą ir jos laisvę!

Idėja suvienyti mokyklas

 

Idėjos iniciatorė „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) valdybos narė ir „bzn start“ įkūrėja dr. Živilė Glaveckaitė pasakoja, kad idėja kilo iš šių dienų aktualijų: „Kiekvieną dieną gyvenu su Ukraina, keliuosi ir einu miegoti su ja. Bandau suvokti, kokia stiprybė vienija tautą, kuri kovoja už laisvę. Kiekvieną kartą pagalvoju, kaip galiu prisidėti prie jų, juos palaikyti. LJA valdybos posėdžio metu pagalvojome, kad mūsų organizacija sieja visas Lietuvos mokyklas, mokytojus ir įvairias mokyklų bendruomenes, tad galime pabandyti įgyvendinti puikią idėją. Kilo mintis apie apyrankę – simbolį, kurį galima sukurti, numegzti, suklijuoti, supinti ir pan. Kad iš kūrybingų vaikų minčių gali gimti tūkstančiai idėjų, kaip sukurti „Laisvės apyrankę“. Taigi nusprendėme tam pasirinkti dieną ir valandą.“

Print

Per 24 val. idėją palaikanti komanda jai „suteikė kūną“ ir kovo 4 d. išleido į gyvenimą. „Parašiau vienam iš projekto „Stiprūs kartu“ iniciatorių Jogailai Morkūnui. Paspaudžiau „siųsti“ ir idėja jau buvo su širdute ir kontaktais, įsitraukė dar daugiau partnerių, „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ bendruomenė“, – apie tai, kaip buvo įgyvendinama idėja, pasakoja pašnekovė.

 

Jau užsiregistravo per 14 tūkst. moksleivių, kursiančių „Laisvės apyrankę“ visoje Lietuvoje. Idėjos sumanytoja Živilė tiki, kad šie skaičiai dar stipriai augs. Tądien visi dalinsis sukurtomis apyrankėmis ir mintimis su vaikais, mokytojais.

Kviečia prisidėti            

 

„Šiandien kaip niekada iki šiol supratome, kaip svarbu būti kartu, kaip svarbu mylėti ir būti pasiruošusiems visomis išgalėmis ginti savo Tėvynę, savo laisvę ir palaikyti laisvę mylinčius žmones visame pasaulyje. Akivaizdu, kad naujoji Lietuvos karta yra nuostabi ir vertybiškai tvirta. Norisi kaip įmanoma labiau tai palaikyti ir ugdyti. Būtent dėl to „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ projektas dalyvauja ir visus kviečia prisijungti prie šios iniciatyvos“, – sako Laurynas Šeškus.

 

LJA vadovė Andželika Rusteikienė sako, kad nė vienas žmogus nėra tarsi atskiras pasaulis mūsų visuomenėje, visi esame ir Lietuvos, ir globalios bendruomenės nariai. Ji kviečia drauge prisiminti, ką mums šiandien reiškia laisvė, bendruomenė, empatija ir galimybė kurti drauge.

 

Į iniciatyvą registruokitės čia.

Iniciatyvos FB grupė. Čia skelbiamos prie šios iniciatyvos pasijungusios mokyklos. Taip pat skatinsime dalintis sukurtomis „Laisvės apyrankėmis“. „Būkime stiprūs kartu“, – linki dr. Ž. Glaveckaitė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.