Darželyje paminėta valstybės diena

Gintarė Pečiulienė
,
Vilniaus l.-d. „Delfinukas" direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuo mažų dienų vaikams svarbu puoselėti tradicijas, supažindinti su valstybės istorija, tautinėmis šventėmis ir kt. Vienas iš keliamų uždavinių pedagogams ir šeimai yra ugdyti Lietuvos valstybės pilietį. Mažajam žmogui būtina pažadinti meilės Tėvynei jausmą, padėti pajusti jos grožį, branginti gimtąją kalbą. Vaiko ugdymas prasideda jo šeimoje remiantis šeimos kultūra ir tradicijomis.

 

Teigiamą auklėjamąjį ir lavinamąjį poveikį turi organizuotos šventės. Todėl ugdymo įstaigoje joms atsakingai ruošiamės. Supažindinant su Mindaugo karūnavimo diena auklėtojos pasakojo vaikams istoriją, gaminosi karūnas, iš kurių išdėliojo ir dovanojo karaliui Mindaugui didžiausią karūną. Ją sudarė net 66 karūnos. Vaikai smagiai kibo į darbus – iš smėlio statė pilis. Kiekvienas statinys buvo nominuotas: kūrybiškiausia pilis, tvirčiausia, saugiausia, karališkiausia ir t. t. Vaikai pasakojo: „Čia gyvena princesė, princas“, „Statėm pilį. Gyvens Mindaugas ir jo žmona“, „Pilyje karaliai valgys, tada bus vestuvės“ (Kamilė 4,5 m.), „Pilis saugos nuo blogų žmonių, kurie nori Lietuvą užkariauti“ (Estela 5.5 m.).

 

Savo mintis, išgyvenimus vaikai perteikia piešiniuose. Lauko erdvėje buvo surengta vaikų piešinių parodėlė „Lietuvėle tu graži“.

 

Liepos 6 d. minima ir Tautinio kostiumo diena. Vaikai buvo supažindinti su jo istorija, sužinojo, kas sudaro moterų ir vyrų tautinius drabužius. Svarbus yra galvos apdangalas: karūna, kykas ar skarelė, skrybėlė. Dabar jais puošiamasi per tautines šventes. Pasipuošę lietuvių tautiniu kostiumu ar jo detale, lietuviai visame pasaulyje liepos 6 d. kartu giedojo šalies himną.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.