Dainos iš tremties

Minint partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto metus ir 1949 m. kovo 25–28 d. masinių trėmimų 70-ąsias metines nacionaliniame moksleivių dainų festivalyje „Dainos iš tremties“ skambėjo partizanų ir tremtinių dainos.

 

Kovo 28 d. 10 val. Varėnos kultūros centre vyko nacionalinis dainų festivalis „Dainos iš tremties“. Renginio tikslas – kūrybiškai ir įtaigiai paminėti partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto metus ir didžiausią Baltijos šalių gyventojų masinio trėmimo operaciją „Priboi“ („Bangų mūšą“), vykusią 1949 m. kovo 25–28 d. Per šį trėmimą iš Lietuvos buvo ištremta 32 tūkst., o iš visų Baltijos šalių – beveik 100 tūkst. gyventojų. Renginys jaunimui priminė sovietinės okupacijos netektis ir didvyrišką partizaninį pasipriešinimą. Taip siekta meninės išraiškos priemonėmis ugdyti jaunimo patriotiškumą ir norą žinoti savo šalies istoriją.

 

Nacionalinis festivalis „Dainos iš tremties“ vyksta jau šeštus metus. Šiemet jame dalyvavo maždaug 300 dalyvių iš 23 mokyklų. Mokiniai festivalyje atliko autentiškas partizanų ir tremtinių dainas. Daugelis senų dainų skambėjo naujai, su specialiai renginiui paruoštomis meninėmis kompozicijomis ir aranžuotėmis. Trumpą vaizdo siužetą apie ankstesnių metų festivalį galite pasižiūrėti čia.

Dainų festivalį „Dainos iš tremties“ organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru. Šie atmintinų istorinių datų minėjimai yra sudėtinė Tarptautinės komisijos su parneriais įgyvendinamos „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ dalis.

 

Daugiau informacijos jums maloniai suteiks Ronaldas Račinskas (Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius),
tel. 8 698 42 330, Ingrida Vilkienė (švietimo programų koordinatorė), tel. 8 618 47 475.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.