Buvę abiturientai sugrįžo į mokyklą

Dominyka Sutkutė
,
žurnalistų klubo „Tebūnie Šviesa“ narė

Šeštadienį, vasario 1 d., Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją aplankė daugybė buvusių abiturientų. Kai kurie ją baigė net prieš 50 metų. Renginiai ryte prasidėjo sporto salėje, kur buvę mokiniai turėjo galimybę šiek tiek pasportuoti – susibūrę į komandas žaidė krepšinį, futbolą, tinklinį.

Susitikimų nepraleidžia

 

Valgykloje sutikti Kipras ir Linas, kurie mokėsi 164 laidoje, sakė visuomet grįžtantys į savo gimnaziją. Ir nors mokyklos išorė pasikeitė, tačiau dvasia išliko tokia pat jauki. Jungtinėse Amerikos Valstijose studijavęs Kipras ten išmoko prisitaikyti prie įvairiausių gyvenimo situacijų ir susikurti gyvenimą nuo nulio, o Linui mokymosi metais teko prisidėti prie gimnazijos laikraščio „Tebūnie šviesa“ maketavimo darbų. Pašnekovai, per 23 metus tokius susitikimus praleidę vos keletą kartų, įspūdingiausio prisiminimo iš praeities įvardyti negalėjo. „Visko tiek daug: nuostabūs mokytojai, draugai, atmosfera. Būtų sunku išskirti“, – teigė jie. 146 laida buvo pirmieji Mokinių seimo bei gimnazijos laikraščio „Tebūnie šviesa“ įkūrėjai. Jiems besimokant atsirado teatras, išgarsėjo gimnazijos šokių būrelis.

 

Ieškojo seno gimnazijos laikraščio

 

Dabar Vilniuje gyvenantis Martynas Ničajus į susitikimą atvyko turėdamas rimtą tikslą – surasti pirmąjį „Tebūnie šviesa“ numerį ir parvežti jo kopiją savo vaikams. Prie laikraščio kūrimo prisidėjęs Martynas prisiminė, kiek daug klaidų darė pirmosios redakcijos nariai, tačiau tai nesumenkino noro atgaivinti jaunystės prisiminimų. Laikraštukas buvo rastas gimnazijos muziejuje, o jo kopija išvyko į sostinę.

 

Mokykliniai metai – kaip pro padidinamąjį stiklą

 

118 laidoje mokęsis Rifas pirmuosius 10 metų kasmet atvykdavo į susitikimą – net ir tarnaudamas kariuomenėje. Gimnazija, Rifo ir jo klasiokų akimis, neįtikėtinai pasikeitė – išaugo dvigubai. Pasikeitė kabinetų, aktų bei sporto salių išplanavimas. Jų mokymosi metais jau buvo planuojamos priestato statybos, tačiau jos pradėtos daug vėliau. Buvę abiturientai vis dar pamena savo mėgstamus mokytojus, tuometines mokyklos taisykles, būrelius. Vienas garsiausių būrelių buvo pučiamųjų orkestras, respublikiniame konkurse laimėjęs II vietą. Taip pat tuo metu gimnazijoje kūrėsi estradiniai ansambliai, kurie labai išpopuliarėjo. Juliaus Janonio gimnazija, svečių teigimu, visuomet buvo labai stipri muzikinė mokykla. Vasaros pradžioje egzistavo galimybė atlikti įvairių profesijų praktikas, kuriose tuometiniai mokiniai noriai dalyvaudavo. Labiausiai viliojo saldainių fabrikas „Rūta“, mat vaikai galėjo nemokamai paragauti gazuoto vandens ir prisikimšti pilnas kišenes saldainių. 118 laidos abiturientai buvo itin sportiški – daug bėgiojo, žaidė ledo ritulį, futbolą, krepšinį. Buvę mokiniai planuoja ir ateityje lankytis klasių susitikimuose, nes tai jiems sukelia daugybę neįkainojamų prisiminimų.

Ekrane atgijo pučiamųjų orkestras

 

Renginys tęsėsi aktų salėje. Koncertavo gimnazijos liaudies šokių kolektyvas „Liuoksinis“. Įvairių laidų atstovai vienas po kito dalijosi prisiminimais. Direktorius Rimas Budraitis džiaugėsi visais abiturientais ir linkėjo niekada nepamiršti savo gimnazijos. Susirinkusiems buvo pristatytas trumpas filmas apie gimnazijos pučiamųjų orkestrą, sukurtas Rimanto Roko Jonaičio. Filme panaudoti daugiau kaip pusšimčio metų senumo kadrai iš orkestro kasdienybės.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.