Birželio 21 d. rengiamoje viešojoje konsultacijoje bus diskutuojama apie profesinio orientavimo reformą

Birželio 21 d. nuo 9.30 val. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) vyks viešoji konsultacija-diskusija „Profesinio orientavimo reforma: tikslai ir iššūkiai“. Ji skirta profesinio orientavimo naujovėms aptarti.

 

Profesinio orientavimo reformą pristatys švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė, pranešimus skaitys Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas, Lietuvos karjeros specialistų asociacijos vadovė Daiva Šilienė. Diskusijoje dalyvaus Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė prof. dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas, Kauno KTU inžinerijos licėjaus direktorius Dainius Žvirdauskas, Lietuvos moksleivių sąjungos viceprezidentė Klėja Merčaitytė ir karjeros specialistė Edita Mačiulskė. Prie konsultacijos-diskusijos kviečiami prisijungti visi besidomintieji numatomais profesinio orientavimo pokyčiais mokyklose.

 

Naujaisiais mokslo metais bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose bus steigiami nauji etatai ir įdarbinami karjeros specialistai, padėsiantys apsispręsti dėl tolimesnio mokymosi, studijų pasirinkimo ir karjeros plano.

Iki šiol profesinis orientavimas mokyklose vyko fragmentuotai. Šiuo metu visoje Lietuvoje dirba tik 89 karjeros konsultavimo specialistai, tad jų paslaugomis gali pasinaudoti tik dalis mokinių.

 

Norintieji dalyvauti konsultacijoje-diskusijoje kviečiami registruotis iki birželio 21 d. čia.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „Youtube“ kanalu.

 

Tai jau paskutinė, ketvirtoji konsultacija iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nuo balandžio mėnesio rengiamų atvirų konsultacijų ciklo. Šių renginių tikslas – su ekspertais, mokslininkais ir suinteresuotomis visuomenės grupėmis kalbėtis svarbiais švietimui klausimais – mokytojų karjeros, psichologinės pagalbos sistemos, vidurinio ir profesinio ugdymo pokyčių bei kitomis aktualiomis temomis.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.