Baltas miestas Kauno lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“

Silvija Sipavičienė
,
Kauno lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ direktorė

Kai Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla paskelbė mokyklų konkursą „Sveika gyva Kalėdų viešnia“, tačiau ikimokyklinio ugdymo įstaigų nepriėmė jame dalyvauti, nusprendėme kurti savo įstaigos mažą, baltą miestą. Taigi, tradicinė – Kalėdinė Kauno lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ akcija „Tėvai puošia darželį“ – 2020 metais vyksta kitaip…

 

Darbo grupė, kuriai vadovauja meninio ugdymo mokytoja-ekspertė Joana Tėvelytė ir ūkvedys Vitalius Norkaitis, eksterjero puošybai ir balto miesto idėjai įgyvendinti sukūrė puikų planą. Vaikų, tėvų ir mokytojų bendruomenė su didžiuliu entuziazmu gamina ir puošia namus, žaislą – simbolį iš antrinių žaliavų, kuris nusidrieks tarsi draugystės ir vilties tiltas tarp mūsų. Jokios stichinės nelaimės nesutrikdys bendravimo ir bendradarbiavimo su šeima, kuriant ir dovanojant vaikams šventinę nuotaiką ir džiaugsmą! Senius besmegenius pagamino ir padovanojo mamos Ugnė Šabunauskaitė-Latkauskienė, Lijana Orintaitė ir Živilė Gedminienė. Mokytoja Vilija Švažienė atvežė baltą namą baltam miestui, tik jis be kamino… Mokytojos Laima Motiejūnienė ir Audronė Rekašienė sukūrė įstaigos vartų puošybos elementus.

 

Darželyje jau skamba Kalėdinė muzika, darbai vyks iki gruodžio 7 d. Balto miesto atidarymas įvyks gruodžio 21 d. Veiks Kalėdinis paštas. Meninio ugdymo mokytojai – Kalėdų senis Gediminas Mažeika (per judesį), snieguolė Lijana Neverauskienė (muzika), Joana Tėvelytė (dailė) – linksmins vaikus atskiromis grupėmis, prisilaikant visų Covid-19 saugumo reikalavimų, žais, nusifotografuos kartu, o mokytojai perduos tėvams džiugias akimirkas socialiniais tinklais, ar el. paštu.

 

Tėvams su vaikais apšviestas „Baltas miestas“ bus atviras visiems patogiu laiku, iki 19 val. ir lauks iki Trijų Karalių. Kviečiame apsilankyti ar sekti įstaigos svetainėje https://vaivorykste.kaunas.lm.lt/, kaip gražėja mūsų įstaigos vaikų, tėvų ir mokytojų statomas baltas miestas!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.