Balsavimas Europos Parlamento rinkimuose – geriausias būdas dalyvauti viešajame ES gyvenime

Alina Misiūnienė
,
EUROPE DIRECT Panevėžys

2019 m. Europos Parlamento rinkimuose didelį rinkėjų aktyvumą nulėmė jaunimo balsai. Jaunimas visada nori įsilieti į visuomeninį gyvenimą, dirbti, mokytis, aktyviai dalyvauti jaunimui skirtose ES programose. Artėjantys 2024 m. Europos Parlamento rinkimai įpareigoja kiekvieną rinkėją, ne tik jaunuolį, atiduoti savo balsą labai atsakingai. Europos Sąjunga greitai reaguoja į krizes, pandemiją, kuria taiką ir padeda užkirsti kelią konfliktams visame pasaulyje. Yra daug klausimų, kuriuos ES sprendžia nuolat, Lietuva ir mūsų atstovai Europos Parlamente taip pat priima sprendimus, kurie formuoja ES ateitį.

Kaip parodė Rusijos agresija prieš Ukrainą, demokratija yra trapi, ją reikia saugoti. Rinkimų procesas, kuris, kaip ir bet kuris konkursas, turi griežtą taisyklių sistemą, kuriomis siekiama apsaugoti rinkimų sąžiningumą ir atviras diskusijas. Masinės informacijos priemonės informuoja apie rinkimų rengimą ir vykdymą, kandidatai skelbia rinkimų programas. Demokratija gali veikti tik tuomet, kai piliečiai gali lengvai ir nemokamai gauti kokybiškos informacijos. Kad demokratinė sistema kokybiškai veiktų, labai svarbu užtikrinti žiniasklaidos laisvę ir pliuralizmą. Kaip ir visų rinkimų, Europos Parlamento rinkimų esmė yra pasitikti ateitį. Jūsų išrinkti parlamentarai spręs jums ir Lietuvai svarbius klausimus tiek globaliai, tiek lokaliai.

 

Rinkimai į Europos Parlamentą yra išskirtinis procesas, vertas ypatingo dėmesio. Šiam dėmesiui telkti EUROPE DIRECT Panevėžys pakvietė Panevėžio 5-osios gimnazijos debatų klubą parengti debatus apie visuomeninę rinkėjo pareigą ir kiekvieno balso svarbą „Ar girdimas jaunimo balsas rinkimuose?“ Debatai vyks vasario 23 d. 14.00-15.30 val. Panevėžio 5-osios gimnazijos aktų salėje, adresu Danutės g. 12.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.