Atradimų džiaugsmas Užsienio kalbų mokymosi centre

Artėjančią Europos kalbų dieną Dainų progimnazijos penktų klasių mokiniai nusprendė pažymėti rugsėjo 24-ąją Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale esančiame Užsienio kalbų mokymosi centre. Tą dieną čia apsilankė devyniasdešimt šios mokyklos penktokų su mokytojomis. Jie čia svečiavosi pirmą kartą. Kalbų centro darbuotoja Danutė jiems pristatė užsienio kalbų mokymosi centrą, jame teikiamas paslaugas, supažindino su galimybe savarankiškai mokytis įvairių užsienio kalbų. Po to pakvietė mokinius išbandyti 7 kalbų 6 lygių savarankiško kalbų mokymosi programą EuroTalk. Ta proga kiekvienam buvo pasiūlyta pasimokyti tos kalbos, kurią jis svajoja išmokti. Daugiausia mokinių rinkosi ispanų kalbą, po to rusų, vokiečių, italų, prancūzų, latvių kalbas. Juos džiugino galimybė girdėti tos kalbos žodžius, patiems juos ištarti, sužaisti keletą žaidimų, rinkti taškus. Vėliau jie galėjo su draugais ir mokytojomis pasisveikinti, padėkoti, atsisveikinti įvairiomis kalbomis.

 

Netradicinės pamokos metu vyravo atradimų džiaugsmo sužadinta linksma ir darbinga nuotaika. Baigiantis susitikimui mokiniams reikėjo atsakyti į klausimus apie kalbas, paklausyti ir atspėti, kokia kalba buvo atlikta daina. Už greičiausią teisingą atsakymą laukė iš anksto pažadėtas prizas.

Mokiniai buvo pakviesti savarankiškai lankytis Užsienio kalbų mokymosi centre, tobulinti savo anglų kalbos žinias ir šnekamosios kalbos įgūdžius, toliau mokytis savo pamėgtos kalbos, o mokytojos – vesti anglų kalbos pamokas naudojantis čia sukauptomis mokymosi priemonėmis.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.