Anykščiuose – kalbos viktorina „Garsų ir žaidimų šalis – 2021“

Raimonda Kirvėlienė
,
Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto g-jos logopedė ekspertė
Viktorija Jurkėnaitė
,
Anykščių l.-d. „Žilvitis“ vyresn. logopedė

Pavasarį, kai pabudo gamta ir saulė sušildė žemę pirmaisiais spinduliais, Anykščių rajono būsimiems pirmokams nutarėme nuotoliniu būdu organizuoti kalbos viktoriną „Garsų ir žaidimų šalis – 2021“.

 

Nuotolinėje kalbos šventėje dalyvavo penkios Anykščių rajono ir miesto priešmokyklinio amžiaus vaikų komandos su savo mokytojais ir švietimo pagalbos specialistais: „Švilpukai“, „Saulutės“, „Velykų zuikučiai“, „Kačiukai“ ir  „Saulės vaikai“.

 

Viktorina prasidėjo nuo draugystės su kiškiu, kuris pakvietė vaikus pamankštinti  lūpytes ir liežuvėlį, prisiminti, kaip reikia taisyklingai tarti kalbos garsus. Vėliau komandų dalyvius pakvietėme atlikti mūsų parengtas įvairias kalbines užduotis. Pirmiausia kiekviena komanda pavadindama paveikslėlius ištarė sunkesnės skiemeninės struktūros žodžius, piešimo lape atliko erdvinio suvokimo užduotį, pagal viktorinos vedėjos instrukciją suklijavo iškarpytus paveikslėlius, užrašė sugalvotus pavadinimus ir pristatė darbus. Po pertraukos užduotį atliko komandų kapitonai. Jiems reikėjo pavadinti paveikslėlį ir išvardinti visus žodžio garsus iš eilės. Atlikusios viktorinos vedėjų parengtas užduotis komandos turėjo galimybę įsivertinti, kaip joms sekėsi.

 

Nuotolinėje viktorinoje komandų atliekamas užduotis stebėjo ir vertino kompetentinga komisija, kurioje dalyvavo Anykščių švietimo pagalbos tarnybos specialistai, Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorė ir Anykščių lopšelio-darželio pavaduotoja ugdymui. Komisija, susumavusi komandų rezultatus, labai džiaugėsi ir gyrė būsimuosius pirmokus, kad jie daug išmoko per šiuos mokslo metus: susikaupti, gražiai ištarti žodžius ir savarankiškai atlikti užduotis. Todėl visiems komandų dalyviams, jų mokytojams ir švietimo pagalbos specialistams buvo nutarta įteikti diplomus, padėkas ir knygutes.

 

Džiaugiamės, kad nuotolinėje kalbos šventėje dalyvavo patys drąsiausi priešmokyklinio amžiaus vaikai ir jų mokytojai. Manome, kad visi dalyviai pademonstravo ne tik kalbinius įgūdžius, bet ir įveikė nuotolio baimę, pristatydami savo sukurtus paveikslus. Taip pat vaikai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, o svarbiausia – patyrė teigiamų emocijų ir įsimintinų įspūdžių! Dėkojame Anykščių švietimo pagalbos tarnybos specialistams už pagalbą organizuojant renginį bei Anykščių švietimo ugdymo įstaigoms: Anykščių vaikų lopšeliui-darželiui „Spindulėlis“, Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos Viešintų daugiafunkciam centrui, Anykščių lopšeliui-darželiui „Žilvitis“, Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos Raguvėlės skyriui, Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokytojams ir švietimo pagalbos specialistams, paruošusiems vaikus nuotolinei kalbos viktorinai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.