Smulkioji motorika ankstyvajame amžiuje

Sonata Kairienė
,
Mažeikių l.-d. „Gintarėlis“ mokytoja

Smulkioji motorika – tai judesiai, kuriuos atliekant dalyvauja smulkieji kūno raumenys (pirštų, riešo, akių). Mes naudojame smulkiąją motoriką, kad atliktume nedidelius judesius. Šie judesiai daugumai žmonių yra tokie natūralūs, kad paprastai apie juos negalvojame. Įprasti judesiai, kurie mums atrodo savaime suprantamas dalykas, koordinuojami nervų, raumenų ir regos sistemų. Smulkiosios motorikos lavinimas labai svarbus ankstyvajame amžiuje. Kuo geriau bus išlavėjusi smulkioji motorika, tuo geriau vaikai artikuliuos garsus, greičiau pradės aiškiai kalbėti. Smulkiosios motorikos lavinimas stimuliuoja ne tik kalbos raidą, bet ir gerina pirštų, plaštakos, riešo, rankų–akių koordinaciją, ugdo dėmesį, atmintį, susikaupimą, kantrybę, padeda atpalaiduoti rankas, sumažina protinį nuovargį.

 

Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ankstyvojo amžiaus mokytojos Daiva Juodeikienė, Danutė Stankienė ir Sonata Kairienė balandžio – gegužės mėnesį vykdė projektą „Smulkiosios motorikos lavinimas ankstyvajame amžiuje“ .

 

Įgyvendinant projektą vaikai žaidė žaidimus skirtus smulkiajai motorikai lavinti. Žaidimui naudojo mokytojų pagamintas priemones. Lavinant vaikų smulkiąją motoriką  galima žaisti su buities rakandais, kitais netradiciniais žaislais, daiktais, gamtine medžiaga. Vaikui nereikia daug padrąsinimo gerinant judesių koordinaciją. Jam reikia galimybių, skatinimo, įvairių priemonių ir praktikos gausos.

 

Savo gerąja patirtimi, gamintomis priemonėmis, idėjomis pasidalijome su savo įstaigos kolegėmis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.