Anglų kalbos renginys Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje

Aušra Skeivytė
,
anglų kalbos mokytoja, renginio organizatorė

Lapkritį Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje vyko Klaipėdos miesto anglų kalbos renginys „Impro šou“.

Po improvizuotų vedėjų pasisveikinimų renginio dalyvius pasveikino ir gimnazijos direktorė Rasa Mašurinienė. Ji kalbėjo lietuviškai ir angliškai.

Renginyje dalyvavo Klaipėdos „Baltijos“, „Vėtrungės“, „Varpo“ gimnazijų ir LCC tarptautinio universiteto komandos. Kiekvieną jų sudarė aštuoni 1–4 klasių mokiniai (4 berniukai ir 4 mergaitės), o LCC tarptautinio universiteto – šeši 1–4 kurso studentai iš Albanijos ir Ukrainos.

 

Vertinimo komisija buvo sudaryta iš mokinius atlydėjusių mokytojų. Komisijos pirmininkė – LCC tarptautinio universiteto Anglų kalbos katedros vedėja Robin Gingerich. Viena kitą vertino ir pačios komandos.

Renginio tikslas – sudaryti mokiniams ir studentams galimybę atsiskleisti, atskleisti savo anglų kalbos gebėjimus, skatinti laisvą, spontanišką ir kūrybišką anglų kalbos vartojimą.

Komandos galvojo savo pavadinimus, rašė poeziją, sakė kalbas, dainavo, pasakojo anekdotus, vaidino. Dalyviai tobulino anglų kalbos klausymo, skaitymo, rašymo ir kalbėjimo gebėjimus, lavino meninius talentus, mokėsi laisvai išreikšti save, savo mintis, jausmus, ištrūkti iš baimės, būti čia ir dabar, improvizuoti… Beje, improvizavo ir komisijos pirmininkė R. Gingerich bei dr. Deborah Mac iš LCC tarptautinio universiteto…

 

Dalyviai tobulino ir savo informacinių technologijų gebėjimus, naudojosi planšetiniais kompiuteriais, mokėsi valdyti informaciją, naudotis įvairiomis programomis ruošiantis užduotims ir balsuojant.

Juokavimo kultūros pavyzdį rodė renginio vedėjai. Profesionaliai šou vedė 3c klasės mokinė Aistė Aleksejenkaitė ir 4b klasės mokinys Mantas Vičius.

 

Tikiuosi, kad mokinių padėkos už, pasak jų, „kitokį“ renginį reiškia, jog šou buvo sėkmingas, kaip sakė Paulo Coelho: „Sudeginti paviršutiniškus lūkesčius, būgštavimus, tariamus dalykus ir suvokti savo galias…“

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.