Alytaus lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ pedagogų komandos „Erasmus+“ mokymosi vizitas į Graikiją

Dalė Draugelienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Vasario 13–19 dienomis įvyko pirmasis „Erasmus+“ projekto „Žingsnis po žingsnio užaugam dideli“ mokymosi vizitas į Graikiją. Aš, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalė Draugelienė, ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rimutė Tankevičienė, Valė Kižienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jolanta Kakštė vykome į mokymus „EESTEAM – Ankstyvojo ugdymo STEAM programa“, kuriuose žinių sėmėsi bei patirtimi dalinosi mokytojai iš Lietuvos, Lenkijos, Portugalijos, Graikijos.

 

Mokymosi vizito metu susipažinome su Graikijos švietimo sistema bei sužinojome apie STEAM taikymą ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme. Praktiškai išbandėme STEAM tinkamas IT programėles, konstravome judančius objektus, stebėjome ir atlikome bandymus. Galėjome palyginti, kokius bandymus atlieka lietuvių ir graikų ugdytiniai.

 

„Erasmus+“ projektai suteikia galimybę ne tik tobulinti žinias švietimo srityje, bet ir  keliauti, pažinti naujus žmones ir jų papročius bei tradicijas, atrasti ir palyginti skirtingų šalių kultūras įvairiose kultūrinėse vizitų programose. Visas mokymosi vizitas buvo vainikuotas kelione į Graikijos sostinę Atėnus.

 

Iš mokymų vizito parsivežėme ne tik daug su švietimu susijusios, bet ir tarpkultūrinės bendravimo patirties. Kolegų laukia patirties pasidalijimo užsiėmimai, o mažųjų Alytaus lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ugdytinių įdomios veiklos: per mokytojų patirtį – pažintis su Graikija ir stebėtų STEAM veiklų išbandymas praktiškai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.