Akcija „Pietinio sveikuoliai“

Jurgita Daunienė
,
visuomenės sveikatos specialistė
Kristina Simanauskienė
,
pedagogė

Lapkričio 15 d. jau antrą kartą Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ sukvietė pietinėje miesto dalyje esančių ikimokyklinių įstaigų komandas į akciją „Pietinio sveikuoliai“. Per akciją buvo siekiama ugdyti vaikų gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, vertinti savo ir kitų galimą potencialą dirbti komandoje.

 

Susirinkę į salę, akcijos „Pietinio sveikuoliai“ dalyviai skanduotėmis pristatė savo komandas. Per jas vaikai skandavo, deklamavo eilėraščius apie sveikatai palankų gyvenimo būdą. Po prisistatymų atliko kelias mąstymą skatinančias užduotis, kurios susijusios su vaisiais, uogomis ir daržovėmis. Lengvai įveikę užduotis, dalyviai iš skirtingų ugdymo įstaigų susiskirstė į šešias komandas. Kiekviena komanda gavo nuotykių žemėlapius, kuriuose buvo pasislėpusios linksmos užduotys. Kad nuotykių kelionė būtų pripažinta kaip įveikta, komandoms įteikta po puodynėlę, į kurią kiekvienoje stotelėje gavo po gamtos dovaną (vaisių, uogą ar daržovę).

 

Komandos, sekdamos nuorodas žemėlapiuose, išskubėjo atlikti įvairių užduočių. Vaikai išbandė „Išmaniąsias bitutes“, per veiklą kiekvienas galėjo pasirinkti, su kuria sporto šaka ir jos priemonėmis nori supažindinti bitutę. Dalyviai turėjo parinkti ir suspaudyti rodykles (užprogramuoti), kad „Bee Bot“ bitutė teisingai nueitų jai nurodytą kelią ir pasiektų tikslą. „Memo asmens higiena“ užduotyje vaikai turėjo pasitelkti budrumą ir surasti poras, kurios atitiktų asmens higienos veiksmą ir reikalingą priemonę. Užduotyse „Vaisių takelis“ ir „Vaisių pagalvėlės“ išbandė rankos taiklumą, mėtydami pagalvėles į taikinyje esančias tos pačios spalvos gamtos gėrybes, estafetėje vikriai pagal spalvas turėjo surūšiuoti vaisius, uogas ir daržoves. „PYKŠT ir POKŠT sodo ir daržo derlius“ laboratorijoje su socialine pedagoge Laura Bajoriūne akcijos dalyviai pasijuto kaip tikri mokslininkai – prieš eksperimentą spėjo, kurie iš eksperimente naudojamų vaisių (melionas, obuolys, kriaušė, vynuogė ir pan.) skęs vandenyje, o kurie plūduriuos. Spėjimą žymėjo darbo lapuose ir savarankiškai atliko eksperimentą, lygino, ar jų spėjimas sutapo su eksperimento rezultatu. Sporto salėje kartu su judesio korekcijos mokytoja Inga Šimkute-Karalevičiene vaikai su malonumu žaidė „Kamuolių-obuolių karą“, kurio taisyklės labai paprastos: komandos sustoja skirtingose salės pusėse, gauna vienodą skaičių kamuolių ir po signalo permeta juos į varžovų pusę. Laimi komanda, kurios pusėje lieka mažiau kamuolių – obuolių.

 

Įveikę žemėlapiuose nurodytas užduotis ir grįžę į salę, vaikai dalijosi įspūdžiais ir buvo apdovanoti prizais bei padėkomis. Per akciją vaikai ne tik smagiai pramogavo, bet ir atskleidė savo žinias apie tai, kaip išsaugoti ir stiprinti savo sveikatą.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.