Šeštasis „Kamštelių vajus“ pasiekė finišo tiesiąją – šiandien kamšteliai renkami Vilniuje

Birutė Jakučionytė

Šiandien sostinėje surinkti kamšteliai nulems šių metų konkurso rezultatus, kurie bus skelbiami šį penktadienį 14 val. vyksiančiame nugalėtojų apdovanojimų renginyje, per parodą „Vaikų šalis“. Tris dienas vyksiančioje parodoje galėsite pamatyti ir geriausius meninius darbus iš plastikinių butelių kamštelių.

 

Konkurso „Kamštelių vajus“ organizatoriaus – VšĮ „Draugiški šeimai“ (Ekodaiktai.lt) – atstovė Agnė Andriulionytė pasakoja, kad šiemet konkurse dalyvauja daugiau kaip šimtas komandų, o jų įstaigos savanorių komanda aplankė daugiau nei penkiolika miestų visoje Lietuvoje ir jau surinko dvi tonas plastikinių butelių kamštelių. Liko surinkti ir pasverti tik vilniečių kamštelius.

„Per penkerius konkurso organizavimo metus Lietuvoje esame surinkę net trisdešimt tonų plastikinių butelių kamštelių. Vienas kamštelis sveria tris gramus, todėl surinktų kamštelių kiekis yra milžiniškas. Keli gamtoje besimėtantys kamšteliai vargiai nukeliaus į perdirbimą, bet didelis jų kiekis yra iš tiesų puiki žaliava. Šiemet surinktus kamštelius ketiname perdirbti patys ir gaminti iš jų vazonus, žaidybines detales, skirtas vaikų edukacijoms. Taip pat Trakų rajone esančioje edukacijų erdvėje „Gervių lizdas“ ruošiame vietą ir įrengimus plastiko perdirbimo edukacijai“, – ateities planais dalijasi A. Andriulionytė.

 

Konkurso „Kamštelių vajus“ sumanytoja, aktyvi visuomenės veikėja Birutė Jakučionytė antrina: „Norime vaikams ir kitiems konkurso dalyviams ne tik suteikti teorinių žinių apie plastiką, jo perdirbimą, bet ir parodyti patį procesą, kaip tai vyksta ir koks svarbus kiekvienas surinktas plastikinis kamštelis, ką galima padaryti iš daug surinktų kamštelių. Šį savaitgalį parodoje „Vaikų šalis“ ne tik demonstruosime iš kamštelių sukurtą meninių darbų parodą, bet ir vesime kalėdinių žaisliukų dirbtuves. Daug kalbėsime apie santykius su gamta, plastiku, rūšiavimu.“

 

Vilniuje prisiregistravusios komandos savo kamštelius turi pristatyti šiandien, lapkričio 20 d., 12–14 val. Konkurso organizatoriai svers kamštelius prie „Litexpo“ esančioje aikštelėje.

Respublikinio konkurso „Kamštelių vajus 2019“ nugalėtojų apdovanojimai vyks lapkričio 22 d. 14 val. „Litexpo“ parodoje „Vaikų šalis“, 5 salėje.

Meninių darbų iš kamštelių paroda veiks lapkričio 22–24 d. Šių metų parodos tema „Praktinis kamštelių panaudojimas“.

 

Konkursas „Kamštelių vajus“ yra dalis socialinės iniciatyvos „ekodaiktai.lt“, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Draugiški šeimai“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir ekoturizmo skatinimas, sveikos gyvensenos, ugdomųjų / patyriminių renginių, stovyklų vaikams, seminarų organizavimas, ekologiškų priemonių ir žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybingumo ir inovacijų skatinimas versle. Plačiau galite paskaityti www.jakucionyte.lt.

 

Daugiau informacijos apie konkursą ieškokite www.kamsteliuvajus.lt, www.ekodaiktai.lt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.