Pomėgių šventė

Aurelija Dirginčienė

Pirma klasė, pirmas pusmetis, pirmas bandymas, pirmas šimtadienis… Kiek daug pirmų kartų buvo pirmokams! Pirmąjį pusmetį 1a klasės mokinukai pabaigė pirmą kartą išrinkdami perskaitytų knygų karalienę bei jos svitą bei pirmą kartą susiorganizavo ir klasėje surengė „Pomėgių šventę“ bei meduolių, kuriuos kepė su mamytėmis pagal vadovėlio „Pupa“ receptą, degustaciją.

Daugiausia knygelių ir jų puslapių suskaičiavo Adelė. Ji ir tapo perskaitytų knygų karaliene. Jos svitą papildė Arnas, Aistė, Austėja ir Justinas. Vaikai apdovanoti knygomis.

 

Pomėgių šventei pasiruošė dvylika pirmokų (klasėje nebuvo net 7, kurie sirgo ir savo pomėgius planuoja pristatyti pasveikę). Jokūbas ir Justinas draugauja ne tik klasėje. Jų draugystę sustiprino pomėgis šokti – jį berniukai linksmai improvizuodami ir pristatė draugams. Adelę ir Dominyką taip pat sieja draugystė, todėl jos nutarė kartu pagroti fleita. Kamilei ir Elzei Č. labai patinka dainuoti, mergaitės pasiruošė ir dainavo savo mėgstamas daineles, o Austėja su Agota ne tik sudainavo gamą, bet ir pakvietė visus kartu ją atlikti. Elzė D. griežė smuiku, Arnas grojo ukulėle. Gabija pristatė savo pasakų ir fantazijų pasaulį, padarytą iš plastilino. Vaikai rinko veikėjus, kurie jiems labiausiai patiko. Jų buvo tiek daug ir tokių įvairių, kad pirmokams buvo sunku apsispręsti, kuris labiausiai patiko. Marko pristatytas „Debolas“ nepaliko bei vieno abejingo: sulaikę kvapą stebėjome ir jaudinomės, kad tik viskas pasisektų. Šventė buvo puiki. Šiek tiek padiskutavę su pirmokais nutarėme, kad patys įdomiausi draugams pristatyti pomėgiai – Gabijos, Arno ir Marko.

 

Negaliu nepaminėti, kad tie vaikai, kurie šventės metu sirgo, pareiškė didelį norą pasidalyti savo pomėgiais: Daniel dainavo apie beždžionėlę, Paulius grojo ukulėle, Melisa šoko „Cukrinės fėjos“ šokį. Na, o Gabrielė ne tik dainavo dainą apie fėjas, bet ir atvėrė savo stebuklingą lagaminą, kuriame jos gyvena.

Šventę baigėme meduolių pristatymu ir degustacija. Visi skanūs, estetiškai pristatyti ir su meile iškepti. Ačiū mamytėms ir Pauliaus sesei už pagalbą!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.