Nuotolinė respublikinė paskaita-konsultacija

Laura Palivonienė, Monika Gaurilčikienė

Birželio 10 d. mes, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja Laura Palivonienė ir anglų kalbos vyr. mokytoja Monika Gaurilčikienė, Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centre, nuotoliniu būdu vedėme 3 val. paskaitą-konsultaciją „Nuotolinio mokymo(si) iššūkiai „Google Classroom“ ir „Google Forms“ platformų panaudojimo galimybės“, prie kurios jungėsi mokytojai iš Šiaulių, Raseinių, Šiluvos, Klaipėdos, Šilalės ir kitų Lietuvos miestų.

 

Šiais laikais nuotolinis mokymas(is) paprastai suprantamas kaip mokymas(is) pasitelkiant internetą ar naudojantis vietiniais kompiuterių tinklais. Privalomi nuotolinio mokymosi elementai – savarankiškas mokymasis ir parama mokantis. Nuotolinio mokymosi pagrindas – mokymosi atvirumas, galimybė mokytoją ir mokinį išlaisvinti – neriboti jų nei laiku, nei erdve.

Kinta ir pamokos pobūdis: jos individualesnės, mokytojas yra patarėjas ir metodinis vadovas, o mokinys tampa savarankiškesniu, ugdo(si) atsakomybės ir pareigos jausmą. Toks mokymas(is) turi savų privalumų – nuotoliniu būdu gali mokyti(s) visi, kurie gali skirti laiko, bet kuriuo, jiems tinkamu, metu.

Nebūtina skirti tą laiką konkrečiu paros laiku (dažniausiai darbo valandomis) ar atvykti į tam skirtą vietą. Tačiau būtina paminėti vieną, bene didžiausią, trūkumą – sudėtinga mokymo(si) kokybės kontrolė.

 

Paskaitos tikslas – pristatyti „Google Classroom“ ir „Google Forms“ – virtualias mokymosi erdves, skirtas dirbti su įvairaus pobūdžio mokomąja medžiaga, tiesiogiai vertinti mokinius bei užtikrinti grįžtamąjį ryšį. Išmokyti susikurti „Google Classroom“ paskyrą, suformuoti klasių srautus, įkelti užduotis ir sudaryti testus naudojantis „Google Forms“.

Išbandyti svarbiausias funkcijas: stebėti savo mokinių pažangą bei vertinti kiekvieną mokinį individualiai. Susipažinti su aplinkos „Google Classroom“ ir „Google Forms“ valdymu, gebėti šioje aplinkoje kurti pamokas bei organizuoti mokymosi procesą.

 

Dalyviai dėkojo už naudingą informaciją ir džiaugėsi pasidalinta gerąja patirtimi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.