Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją – gimnazija šventė kartu ir be vadovėlių

Rima Šimėnienė
,
istorijos mokytoja ekspertė

Vasario 15 d. Juodupės gimnazija ir visas miestelis ūžė: visi susirinko prasmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos ir paskelbti Juodupės Mažosios kultūros sostine 2020. Šeštadienio popietę į mokyklą susirinkę mokiniai gamino šventės atributiką – trispalvę, sprendė istorinį kryžiažodį, o atlikę visas užduotis, rikiavosi į eiseną, kurios „vinis“ buvo iš Biržų ir Pasvalio atvykęs pučiamųjų orkestras ir gimnazijos mokinių bei mokytojų nešama didžiulė trispalvė. Prie eisenos jungėsi miestelio, atskirų bendruomenių ir organizacijų atstovai, tėvai, svečiai. Orkestro būgnų ir trimitų garsų lydima, eisena pasuko centrinės miestelio aikštės link, kur sugiedoję „Tautišką giesmę“ susirinkome miestelio kultūros namuose. Jautrų ir įspūdingą miestelio istorijos pristatymą „Juodupe, dalele Lietuvos“ parodė Juodupės gimnazistai. Jame tilpo viskas: ir įspūdinga šio krašto gamta, ir paprasta, šilta, žmonių akimis papasakota nevadovėlinė istorija (pažiūrėti galite čia). Ji neatsiejama nuo Juodupės fabriko, daug kartų keitusio šeimininkus ir vardus, bet buvusio Juodupės ekonomikos, kultūros centru ir ašimi. Deja, jau trejetą dešimtmečių audinių fabriko perspektyvos nėra šviesios: prieš pat kultūros sostinės atidarymo šventę miestelio žmonės sužinojo, kad fabrikui vėl paskelbta bankroto procedūra. Tačiau ne tik liūdnais dalykais gyvena Juodupė.

 

Abiturientė Martyna Povilavičiūtė džiaugėsi, kad aktyviausi gimnazijos mokiniai skina prizines vietas varžybose, konkursuose, olimpiadose. Mokykloje veikia labai aktyvi savivalda, jaunieji dainininkai pasirodo net televizijos ekranuose, rengia istorines konferencijas, organizuoja  pilietines  akcijas, linksminasi ir pramogauja. Kompoziciją užbaigė gimnazijos pradinių klasių mokytojos Ritos Šedytės mokinukai, pristatydami šokį „Mes – ateitis“.

 

Mums ne tas pats, kokia yra ir bus mūsų Lietuva, mūsų Juodupė, koks bus mūsų darželis, mūsų mokykla. O ji bus tokia, kokią patys ją kursime, ji bus tokia, kokie būsime mes.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.