Klaipėdos „Varpo“ gimnazija – Europos Parlamento ambasadorė

Sandra Peleckienė
,
Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos bibliotekininkė

Trečius metus mūsų gimnazija dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA), skatinančiame suteikti mokiniams supratimą apie Europos parlamentinę demokratiją ir prisijungti prie Europos Sąjungos mokyklų tinklo. Mokiniai ne tik bendrauja, užmezga naujas pažintis, bet ir tobulina žinias, įsitraukdami į naujas veiklas.

Labiausiai Europos vertybių dvasia jaučiama gimnazijos bibliotekoje, kur įrengta ES informacijos lentyna. Joje galima rasti daug įvairiausios informacijos apie Europą saugančius žmones, kultūros paveldą, istoriją, gynybos, finansų ateitį, kalbų vartojimą… Dar daugiau žinių apie Europą galima pasisemti iš neišsenkančio virtualaus ES informacijos centro skaityklos kompiuteriuose.

 

Bibliotekoje šiemet vyko jaunųjų MEPA ambasadorių paskaita „Europos Parlamento rinkimai 2019“, kurioje dalyvavo I–III klasių mokiniai, gimnazijos mokytojos vedė netradicines pamokas I–IV klasių mokiniams „Knygnešystė – unikalus Europos reiškinys“, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti.

Mokiniai kūrė tinklalapį „Europos Sąjunga“, lankstinuką „ES“, diskutavo „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą“, skaitė paskaitas „Kova su diskriminacija“ kaimyninėse mokyklose. Jiems puikiai sekėsi dalyvauti žaidime „Europrotas“, Mokomojo Europos Parlamento nacionalinėje sesijoje, kurioje daugiau nei pusšimtis jaunųjų europarlamentarų iš visos Lietuvos diskutuoja ES aktualiais klausimais ir ruošiasi gegužės 26 d. Europos Parlamento rinkimams. Gimnazijos mokiniai dalyvavo susitikimuose su Europos Komisijos ekonomikos politikos pareigūnu Mariumi Vaščega, Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadove Daiva Jakaite, Europos Sąjungos komisaru Vyteniu Andriukaičiu, gimnazijoje lankėsi Europos Parlamento narė Laima Andrikienė, gimnazistams vedusi įdomią pamoką apie Europą.

 

Bibliotekoje vis dar galima pasigrožėti IV klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „ES valstybes reprezentuojantys pastatai“ arba aplankyti fotografijos parodą „Europa mano akimis“ ir pažinti Europą bei save! Apie dalyvavimą projekte primena ir gimnazijos kiemelyje žydinčios našlaitės, kurias pasodino patys mokiniai, dalyvaudami akcijoje „Papuošk Europą gėlėmis“.

Gegužės 9-ąją – Europos dieną – visa gimnazijos bendruomenė leidosi į Europos paieškas mūsų mieste. Ryte, susitikę gimnazijos kiemelyje, klausydami himno, iškėlėme ES vėliavą, o kiemelio grindinys atgijo skirtingų ES kalbų pasveikinimo žodžiais ir piešiniais Europai. Aštuoniolikmečiai mokiniai džiaugėsi ne tik įgyta teise balsuoti, bet ir viešnios – „Europe Direct“ centro Klaipėdoje vadovės Dalios Žaltauskienės – dovanomis. Vėliau europiečiai miklino protą, atsakinėdami į Europos egzamino klausimus, ir kojas, mieste ieškodami Europos.

 

Esame atsakinga bendruomenė, mums svarbi saugi ir turtinga ateitis, dalyvavimas projekte ne tik suteikia žinių, bet ir skatina bendrauti bei bendradarbiauti, ieškoti, diskutuoti ir atrasti tai, kas veda sėkmės link. Visi mes – Europos ambasadoriai!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.