Į profesinio mokymo įstaigas registravosi per tūkstantį stojančiųjų  

Likus savaitei iki žiemos priėmimo į profesinio mokymo įstaigas pabaigos, paraiškas mokytis padavė 1023 stojantieji. Šiame pirmą kartą rengiamame priėmime dalyvauja 67 profesinio mokymo įstaigos. Stojantieji gali rinktis 226 kokybiškai atnaujintas mokymo programas. Jiems siūloma užimti nuo vasaros priėmimo likusias 3 tūkst. vietų. Žiemos priėmimas vyks iki gruodžio 14 d.

 

Daugiausia stojančiųjų dėmesio kol kas sulaukė Plungės technologijų ir verslo mokykla, Marijampolės profesinio rengimo, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centrai, Alytaus rajono Daugų technologijos ir verslo mokykla, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo, Tauragės profesinio rengimo, Telšių regioninis profesinio mokymo, Kėdainių profesinio rengimo centrai.

Tarp stojančiųjų populiariausios suvirintojo, krovinių transporto vairuotojo, elektriko, kosmetikos, masažuotojo, žiniatinklio programuotojo, šaltkalvio-remontininko, apdailininko, sukirpėjo-konstruktoriaus, siuvėjo, kirpėjo, santechniko profesinio mokymo programos.

 

Žiemos priėmimas į profesines mokyklas šiemet vykdomas pirmą kartą. Jis ypač naudingas tiems, kurie šiais metais baigė mokyklą ir vasarą dar nebuvo apsisprendę, ką veikti toliau, taip pat tiems, kurie nori tobulinti ar keisti anksčiau įgytą kvalifikaciją.

Žiemą nėra priimama į tas profesinio mokymo programas, kurios vykdomos kartu su pagrindinio ar vidurinio ugdymo programa.

 

Svarstantieji apie stojimą ypač kviečiami rinktis darbo rinkoje patrauklias profesijas: inžinerinės pramonės, gamybos ir perdirbimo, statybos ir informacinių technologijų, socialinių paslaugų. Kaip rodo analizė, šių specialistų labiausiai trūksta darbo rinkoje ir šie darbai gerai apmokami.

Stoti gali įvairaus išsilavinimo asmenys – įgiję pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą, taip pat jo neįgiję ir turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, baigę individualizuotas pagrindinio ugdymo ar socialinių įgūdžių programas.

 

Kvietimų mokytis stojantieji sulauks gruodžio 18 d., o mokymo sutartis galės sudaryti gruodžio 19–21 d. Mokslai prasidės nuo pavasario semestro pagal profesinio mokymo įstaigos nustatytą datą – tarp 2019 m. pradžios ir vasario 4 d.

Profesinio mokymo įstaigoms 2018 m. iš viso buvo numatyta skirti 20,1 tūkst. valstybės finansuojamų vietų, 3 tūkst. iš jų per vasaros priėmimą liko neužimtos. Daugiausia laisvų vietų liko gamybos ir perdirbimo, informacijos ir ryšio technologijų, transporto srityse.

 

Žiemos priėmime dalyvausiančių profesinio mokymo įstaigų ir jų siūlomų mokymo programų sąrašas skelbiamas ir priėmimas vyksta per LAMA BPO sistemą http://profesinis.lamabpo.lt/.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.