Atvėrėme vasarai duris

Irena Valentukonienė
,
Kauno pedagogų kvalifikacijos centro vyresn. bibliotekininkė

Ketvirtus metus iš eilės Kauno pedagogų kvalifikacijos centras dalyvauja iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“. Šį projektą organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

 

Liepos 11 d. Kauno miesto savivaldybės programoje „Iniciatyvos Kaunui“ dalyvaujantys VšĮ „Juventa“ stovyklos „Vasara – jėga“ mokiniai sugužėjo į susitikimą su Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Kauno rajono nariu Gintaru Karlausku, 26 m. dirbusiu Kauno rajono policijos komisariate – didžiąją dalį tarnybos apylinkės inspektoriumi bei 4 m. nepilnamečių inspektoriumi. Pareigūnas, vykdydamas įvairias prevencines programas mokyklose ir vaikų darželiuose, skaitė paskaitas nusikalstamumo prevencijos bei eismo saugumo temomis, vedė moksleivių teisinių žinių konkursus „Temidė“ ir „Šviesoforas“.

 

Saugumo valandėlėje peržiūrėjome animacinius filmukus, kuriuose Lietuvos teisėsaugininkų simbolis, vaikų bičiulis Amsis dalija patarimus vaikams: kaip saugiai elgtis gatvėje, parduotuvėje, ką daryti, pastebėjus vagystę, kaip kalbėti su telefoniniais sukčiais, pasikartojome priešgaisrinės apsaugos taisykles. „Neskriausk silpnesnių – elkis taip, kaip norėtum kad elgtųsi su tavimi“, – ragino filmukų herojus. Pateikęs vaikams klausimus, apibendrindamas matytas situacijas, G. Karlauskas pasidžiaugė, kad mokiniai gerai įsisavino saugumo taisykles, patarimus.

Gintaras Karlauskas, dar besimokydamas mokykloje, kūrė eilėraščius, jau bemaž penkmetį yra glaudžiai susidraugavęs su plunksna. Antroje susitikimo dalyje jis skaitė eiliuotas mįsles iš knygos „Atspėk, kas esu“ ir dar spaustuvės kvapą skleidžiančios knygelės „Atspėk vardą“. Tik pradėjus skaityti kildavo „miškas“ rankų su įvairiausiais atsakymais…

 

Renginio dalyviai, pilni gerų emocijų ir įspūdžių, dar nesiskirstė – apžiūrėjo 2019 m. tęstinio meninio projekto „Dovana mokyklai“ Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos parodą „Juk džiaugsmas dvigubai didesnis, kai juo dalijasi visi…“ ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų, vaikų ir jų tėvelių kūrybinių darbų parodos „Mamai gėlę dovanosiu“ eksponatus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.